פרשנות |

התנהלות טראמפ סביב הפיגוע באורלנדו הוציאה את אובמה מהכלים

בנאומו אתמול, התפוצץ אובמה באופן נדיר בקיצוניותו על טראמפ "הברברן", והציג אותו כאויב הדמוקרטיה, כבור וכמסית. גם קלינטון החריפה את הטון נגד יריבה הרפובליקאי

חמי שלו
חמי שלו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חמי שלו
חמי שלו

דונלד טראמפ רשם לעצמו אתמול הישג נאה: הוא הצליח להוציא את ברק אובמה מכליו. הנשיא שוחח כבר פעמיים עם האומה האמריקאית בעקבות הפיגוע הנורא באורלנדו, אבל בפעם השלישית הוא חטף ג'ננה. מה שאמור היה להיות דיווח יבשושי על המלחמה בדאעש הפך מופע מרתק של זעם נשיאותי שבמוקדו, כמובן, טראמפ עצמו.

גם אתמול פתח אובמה את דבריו ברוגע, אבל תוך כדי דיבור צבר כעס ולהט עד שהגיע לקרשצ'נדו שהיה בבחינת נאום תוכחה לכל דבר. הוא דחה את ביקורתם של טראמפ ושל רבים אחרים על כך שאיננו נוקט בביטוי "איסלאם קיצוני": זה משחק לידי רצונם של טרוריסטים להצטייר כראש חץ במלחמה כוללת בין המערב לאיסלאם. הוא הוקיע את תביעתו של טראמפ למנוע כניסת מוסלמים לארצות הברית ואת ההכתמה הקולקטיבית שעשה בנאומו שלשום לקהילה המוסלמית. זה מסוכן, הוא אמר, זה מסייע לאויב וזה מנוגד לערכיה של אמריקה. גם הילרי קלינטון החריפה אתמול את הטון שלה כלפי ״השקרים הגמורים״ של טראמפ. אבל היא נותרה רגועה, בעוד אובמה התפוצץ מזעם.

תגובות