פטראוס התנצל על הרומן: גרמתי כאב למשפחתי וחבריי

"ברור לי שמסתכלים עלי באור שונה מלפני שנה", אמר ראש הסי-איי-אי שהתפטר בנאום פומבי ראשון מאז נחשף הרומן עם מחברת הביוגרפיה שלו

רויטרס, אי-פי
רויטרס, אי-פי

דיוויד פטראוס התנצל הלילה (רביעי) על הרומן שהביא להתפטרותו מראשות הסי-איי-אי, והתייחס להשלכות שהיו למעשיו על משפחתו והקריירה שלו. פטראוס הופיע באירוע לכבוד יוצאי צבא באוניברסיטת דרום קליפורניה, ובנאום פומבי ראשון מאז התפטרותו בנובמבר ציין ש"החיים לא מפסיקים בגלל טעות כזאת. הם יכולים וחייבים להימשך".

"ברור לי שמסתכלים עלי כיום באור אחר מאשר לפני שנה. לכן הרשו לי לפתוח את דבריי הערב ולומר עד כמה אני מתחרט ומתנצל על הנסיבות שהביאו אותי להתפטר מהסי-איי-אי ולגרום כאב רב למשפחתי, חבריי ותומכיי", אמר. הקהל עמד על רגליו ומחא לו כפיים לפני נאומו, שרובו התייחס לקשיים שעומדים בפני חיילים משוחררים שחוזרים מהמלחמה. פטראוס פרס עוגה בחרב, משימה שעל פי מסורת צבאית שמורה לבעל הדרגה הגבוהה ביותר בחדר.

"אני יודע שלעולם לא אוכל להפחית מהכאב שגרמתי לקרוביי ולאנשים נוספים", אמר. "אני יכול, עם זאת, לנסות להמשיך קדימה באופן שהולם את הערכים שאליהם הייתי מחויב לפני שסטיתי מהדרך, ולשפר את המצב עבור אלו שפגעתי בהם, ככל שניתן".

שערוריית הרומן של פטראוס עם מחברת הביוגרפיה שלו, פאולה ברודוול, התגלתה בחקירת אף-בי-אי של הודעות אימייל ששלחה ברודוול לאשה נוספת, כיוון שהאמינה שהיא מאיימת על יחסיה עם פטראוס. הסקנדל קטע את הקריירה של פטראוס, שלפני תפקידו האחרון היה מפקד הכוחות האמריקאיים באפגניסטאן ונחשב למנהיג מוערך ואף מועמד אפשרי לנשיאות המדינה.

מייקל לווין, מומחה למשברי תקשורת, אומר שאם ההתנצלות תיחשב כנה, ייתכן שפטראוס עוד יחזור לתפקיד ציבורי. "אמריקה היא אומה מאוד סלחנית. אם הוא ילך במסלול של צניעות, אחריות אישית וחרטה, הוא יצליח לשקם את תדמיתו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות