ביקורת בארגנטינה על הנשיאה קירשנר בעקבות שיטפונות שגרמו למות 52 אזרחים

היעדר ההשקעה בתשתיות הרעועות ושירותי ההצלה הלא יעילים במרכז הביקורת. הנשיאה ביקרה בעיר לה פלאטה ונחשפה לזעם הציבור

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

כריסטינה קירשנר, נשיאת ארגנטינה, נאלצה אתמול להתמודד עם ביקורת ישירה וחריפה בעיר לה פלאטה כאשר ביקרה את אמה, שפונתה מביתה בעיר, בעקבות השיטפונות הקשים שגרמו למותם של לפחות 46 מהתושבים. "לכי מפה", זעק לעברה ההמון שזעם על האופן שבו הממשל התמודד עם אסון הטבע.

רבים מההרוגים טבעו כי לא פונו בזמן מביתם או התחשמלו בגלל התשתיות הרעועות שלא היו ערוכות לפגיעה. "זו חרפה, הממשלה לא ביצעה את תפקידה", אמר מיגל גרסיה, שכן של אמה של קירשנר, שנלכד בביתו המוצף עם חמותו החולה במשך כל הלילה. "אף אחד לא בא לחלץ אותנו ונאלצנו להעביר את כל הלילה בגג", הוסיף גרסיה.

השיטפונות בעיר גרמו גם לשריפה עצומה שנדרש זמן רב כדי להשתלט עליה, בסמוך לבית הזיקוק הגדול בארגנטינה הממוקם בעיר, שהושבת. כמו כן הושבתו חברת הנפט הלאומית ובית חולים גדול שמכשירי הרנטגן וציוד רפואי נוסף נפגעו בו.

15 מתוך 15 |
1 מתוך 15 |
2 מתוך 15 |

יום לפני הפגיעה בלה פלאטה, הסבו השיטפונות נזק גדול בבירה בואנוס איירס, ששישה מתושביה נהרגו ו-280 אלף איש בה נותרו ללא חשמל. אתמול החלו חילופי האשמות בין ממשל קירשנר לבין השלטון המוניציפלי בבואנוס איירס על האחריות לכאוס בעיר. ראש העיר, מאוריסיו מרסי, טען כי "הפתרון היחיד הוא עבודה משותפת על פרויקטים לטווח הארוך שיעלו הרבה מאוד כסף, ובהם בניית תשתיות תת-קרקעיות שיעזרו לנו להתמודד עם בעיות כאלה". מרסי קרא לבקש הלוואה גדולה מהבנק העולמי אך קירשנר עדיין מסרבת לעשות זאת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ