המחבל מבוסטון בטוויטר: לשחרר את פלסטין

רוב הציוצים של ג'והר צארנייב עוסקים בנושאים החשובים לבני גילו: סקס, סמים וכדורגל, ופה ושם הוא מזכיר גם פוליטיקה ודת. הוא צייץ גם אחרי הפיגוע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המחבל הצעיר ממוצא צ'צ'ני, ג'והר צארנייב, הפעיל בשנתיים האחרונות חשבון טוויטר בו צייץ, בין היתר, "לשחרר את פלסטין". חבריו של צארנייב אישרו לאמצעי התקשורת האמריקאים שהחשבון על שם "ג'הר" אכן היה שייך לצארנייב. הוא כתב 1097 ציוצים שונים, רובם ככולם בנושאים המעסיקים את בני גילו: בחורות, סמים וכדורגל. פה ושם, עם זאת, הוא צייץ גם בנושאים הקשורים לפוליטיקה ואיסלאם, וציוציו ישמשו עתה בוודאי את אמצעי התקשורת ואת חוקרי האף-בי-איי כדי להתחקות אחר מניעיו.

באחד הציוצים נראה צארנייב כמי שמאמץ את תיאוריות הקונספירציה בקשר לפיגועי 11 בספטמבר, "לא יודע למה קשה לרבים מכם לקבל את זה ש-9/11 היה עבודה פנימית". בנושא ישראל, מלבד הציוץ "לשחרר את פלסטין", צרנייב כתב, ככל הנראה בסרקזם: "התכוונתי להתבדח על חמאס אך זה לא מקובל מבחינה ישראלית".

בציוצים אחרים ציטט צארנייב את הקוראן וכתב "כשאנו הופכים את הנביא מוחמד למודל לחיקוי, נשיג הצלחה אמיתית ואת הדרך לגן עדן". בינואר כתב: "אינני מתווכח עם טיפשים שטוענים שהאיסלאם הוא טרור ואיננו שווה מאומה. תנו לאידיוט להישאר אידיוט".

ציוצים נוספים בוודאי יספקו כר נרחב לפרשנויות, אף שיכלו באותה המידה להשתייך לצעיר מן המניין בגילו ובסביבתו של צארנייב. "הרגתי את לינקולן בשעת תנומת הצהריים שלי", כתב לפני חודשיים. "התוכנית ברייקינג בד לימדה אותי כיצד להיפטר מגופה", הוסיף כמה ימים מאוחר יותר.

בציוצים אחרים הביע צארנייב געגועים הביתה, וציין הן את צ'צ'ניה והן את קירגיזיסטאן, היכן שמתגוררת משפחתו. הוא התרעם על ניסיונות השידוך של אמו, וכתב "היא צריכה להירגע, אמצא כבר את הדבש המתאים לי". בשנה שעברה כתב "מטרתי בשנת 2013 היא להכניס בחורה להיריון, ולהפוך לאבא". במספר מקרים הוא מזכיר את חיבתו לסמים, בעיקר ספידים, ומודיע לחבריו שהוא מסטול.

כמה שעות לאחר הפיצוצים במרכז בוסטון שבהם הוא מואשם, צרנייב המשיך לצייץ. "אין אהבה במרכז העיר", כתב, "תשמרו על עצמכם". ציוץ זה זכה עד כה לתשומת לב הרבה ביותר של העיתונאים באמריקה.


הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ