איגוד סטודנטים אמריקאי תומך בחרם אקדמי על ישראל

חברי הארגון ללימודי הקהילה האסיאתית בארצות הברית קיבלו את ההחלטה פה אחד. לדבריהם, האוניברסיטאות בארץ שותפות להפרת החוק הבינ"ל

לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ

הארגון ללימודי הקהילה האסיאתית בארצות הברית החליט לתמוך בחרם על מוסדות אקדמיים בישראל. הארגון, AAAS, קיים בשבוע שעבר הצבעה בנושא, במהלך כנס בסיאטל, וההחלטה הקוראת לחרם עברה פה אחד. באיגוד הסטודנטים האשימו את האוניברסיטאות הישראליות בכך שהן שותפות להפרת החוק הבינלאומי על ידי ממשלת ישראל. כמו כן, נטען בארגון כי המוסדות להשכלה גבוהה בישראל מפלים לרעה אנשי אקדמיה וסטודנטים פלסטינים.

ראג'יני סריקאהן, ששימש בעבר נשיא ארגון הסטודנטים, אמר כי החרם מכוון רק כלפי המוסדות האקדמיים עצמם, ולא כלפי אנשים. בשיחה עם האתר JTA, אמר סרקיאהן: "אנחנו מאוד מודעים לכך שישנם אנשי אקדמיה ישראלים שמבינים את הקשיים שחווים סטודנטים ואנשי אקדמיה פלסטינים. ואיתם אנחנו בהחלט נעבוד ונספק להם תמיכה כדי שהם יוכלו לאתגר את המוסדות להשכלה גבוהה בהם הם עובדים".

חוקרי אקדמיה המשתייכים לארגון פרו ישראלי התומך בשלום במזרח התיכון אמרו בתגובה להחלטת ה-AAAS כי ההחלטה להחרים את המוסדות בישראל מנוגדת להגיון של תמיכה בהידברות בין ישראל לפלסטינים.

בחודש פברואר האחרון נרשמה מחלוקת חריפה בניו-יורק כאשר תנועת החרם האנטי-ישראלית יזמה יחד עם ארגוני סטודנטים פרו פלסטינים אירוע בשם "תנועת ה-BDS נגד ישראל". מייקל בלומברג, ראש העיר ניו יורק תקף את מארגני אירוע המחאה ואמר ש"עדיף היה לו היו סותמים את הפה".

לפני כחודשיים, ניסו בארגון "חרם אקדמי ותרבותי על ישראל" לשכנע את הסוציולוג הפולני-בריטי, הפרופ' זיגמונט באומן, שנחשב מחשובי האינטלקטואלים של ימנו, לבטל את הרצאותיו בישראל. באומן סירב לבקשה מאחר ולדבריו הוא מתנגד למהלכים מסוג זה ותומך בקיום דיאלוג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ