אמנדה נוקס בראיון: רוצה לעלות לקברה של הנרצחת

הצעירה שריצתה ארבע שנות מאסר באשמת רצח שותפתה באיטליה, אמרה בראיון ראשון מאז שוחררה כי חשבה להתאבד בכלא

פול האריס, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
פול האריס, גרדיאן

אמנדה נוקס, הצעירה מסיאטל שריצתה ארבע שנות מאסר באשמת רצח מרדית קרצ'ר, שותפתה הבריטית לדירה באיטליה, אמרה אתמול (שלישי) בראיון טלוויזיוני שהיא רוצה לעלות יום אחד לקברה של הנרצחת.

בראיון ראשון מאז שוחררה, אמרה נוקס למראיינת דיאן סויר מאי-בי-סי כי היא רוצה לחלוק כבוד לנרצחת אם משפחתה תסכים לכך. "אני רוצה שקרוביה יידעו שהיא דיברה איתי עליהם", אמרה. "היא דיברה על רצונה להיות עיתונאית כמו אביה ודיברה על אחותה". ואולם, משפחתה של קרצ'ר דחתה כל הצעה לפיוס עם נוקס והתלוננה בעבר כי סיקור המשפט התמקד בדמותה של "פוקסי נוקסי" ולא בקורבן.

נוקס, שפרסמה באחרונה , אמרה לסויר שבליל הרצח קיימה יחסי מין עם בן זוגה דאז, רפאלה סולצ'יטו, ועישנה עמו מריחואנה. לדבריה, למרות השימוש בסמים, היא זוכרת היטב את שאירע באותו לילה. לדבריה, היא השתנתה בגלל הפרשה והודתה כי חוותה רגעים של ייאוש בכלא ואף חשבה להתאבד. "מה שאירע לי היה סוריאליסטי, אבל זה יכול לקרות לכל אחד".

הפרשה הסעירה את איטליה, בריטניה וארצות הברית ב-2007. זוג הסטודנטים נוקס וסולצ'יטו . השניים כפרו באשמה המיוחסת להם ונוקס אף חזרה בה מהודאתה הראשונית במשטרה, שלפיה היתה נוכחת בבית בעת הרצח ושמעה את צרחותיה של קרצ'ר.

לפי התביעה במשפט, סולצ'יטו החזיק את קרצ'ר מאחור בעת שנוקס דקרה אותה וגבר נוסף - רודי גדה, מהגר מחוף השנהב שעסק בסחר בסמים ונידון ל-16 שנות מאסר באיטליה על מעורבותו בפרשה - ניסה לתקוף אותה מינית. לפי גרסה זאת של האירועים, כשניסתה קרצ'ר להתנגד, העניינים יצאו משליטה והסתיימו במותה. התביעה סבורה כי סכין שנמצאה במגירת מטבח בבית של סולצ'יטו שימשה לרצח, וכי שרידי דנ"א של נוקס נמצאו על ידית הסכין. דנ"א של סולצ'יטו נמצא על אבזם חזייה של קרצ'ר.

נוקס וסולצ'יטו הורשעו בפעם הראשונה ב-2009 במשפט שעורר מהומה בינלאומית, אך באוקטובר 2011 זוכו על ידי חבר מושבעים בבית משפט לערעורים. לאחר הזיכוי שבה נוקס לביתה בסיאטל. ואולם, באחרונה הורה בית המשפט העליון של איטליה , לאחר שהתביעה ומשפחתה של קרצ'ר ערערו על הזיכוי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ