ארה"ב: כתב אישום נגד בעל הבית שבו הוחזקו הנשים החטופות

האישומים שהגישה התביעה באוהיו נגד אריאל קסטרו כוללים שלושה סעיפי אונס וארבעה סעיפי חטיפה. המשטרה: הקורבנות נקשרו בחבלים ושרשראות

אד פילקינגטון, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אד פילקינגטון, גרדיאן

התביעה באוהיו הגישה אתמול (רביעי) כתב אישום נגד אריאל קסטרו, בעל הבית בקליבלנד שבו הוחזקו במשך שנים שלוש נשים בניגוד לרצונן, בגין אונס וחטיפה. התובעים אמרו שאין ראיות ששני אחיו, פדרו, בן 54, ואוניל, בן 50, שנעצרו עמו לפני שלושה ימים, השתתפו בפשעים אלה.

שלוש הנשים, אמנדה ברי (27), ד'ינה דה-ג'יזס (23) ומישל נייט (32), נחשבו לנעדרות לאחר שנעלמו במקרים נפרדים בין השנים 2002 ל-2004. בבית נמצאה גם ילדה בת שש, בתה של ברי שנולדה כשהיתה בשבי. השלוש התגלו לאחר ששכן שמע את קריאותיה של ברי והצליח לשחרר אותה.

במסיבת עיתונאים בקליבלנד אמר התובע ויקטור פרז כי קסטרו, בן 52, יתייצב היום באולם בית משפט מקומי. כתב האישום נגד קסטרו כולל שלושה סעיפים של אונס וארבעה סעיפים של חטיפה, שאחד מהם מתייחס גם לבתה של ברי.

אד טומבה, סגן מפקד המשטרה של קליבלנד, לא רצה לומר אם מלבד לידתה של הילדה בת השש, היו החטופות בהיריון בהיותן בשבי. קודם לכן הודיעה המשטרה שהן נקשרו בחבלים ושרשראות, ובריאן קומניס, חבר מועצה של העיר, שקיבל דיווח על חקירת המשטרה, אמר כי הן עברו התעללויות מיניות ונפשיות וכי בזמן השהות בשבי כמה מהן עברו הפלה. לדבריו, "אנחנו יודעים שהקורבנות הפילו, אבל עדיין אין לי מידע בנוגע לזהות האב, למספר הפעמים שהפילו והתנאים שבהם נאלצו לעבור את ההפלה".

אמש דווח כי בעוד המשטרה ממשיכה לחקור את הפרשה, תושבי השכונה טוענים כי פנו אליה לפחות פעמיים בשל התנהלות חשודה בבית. לדבריהם, שוטרים הגיעו למקום אולם לא נכנסו לבית ולא התייחסו לדיווחים ברצינות.

אחת מדיירות השכונה הענייה בעיר קליבלנד סיפרה שהתקשרה למשטרה לאחר שבתה ראתה אשה עירומה בחצר הבית לפני כמה שנים. שכן אחר סיפר שפנה לרשויות לאחר ששמע דפיקות על דלתות הבית וראה שהחלונות במקום מכוסים בשקיות. לדבריו, שוטרים הגיעו למקום אולם הלכו לאחר שאיש לא פתח להם את הדלת.

אולם רשויות העיר טוענות כי אין תיעוד לפניות הנוגעות להתרחשות בבית וכי הדיווחים עדיין נבדקים. המשטרה כן אישרה כי ב-2004 נקראו רשויות הרווחה לבית בעקבות מידע שלפיו הבעלים של הבית, אריאל קסטרו, השאיר ילד באוטובוס ההסעות שלו, אולם לא נמצאו מניעים פליליים לפעולותיו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ