אנג’לינה ג’ולי עברה ניתוח לכריתת שדיים

"אני לא מרגישה פחות אשה", אומרת השחקנית בת ה-37, שנותחה כדי להפחית את סיכוייה לחלות בסרטן השד. "בראד היה אתי בכל רגע בסדרת הניתוחים, זה קירב בינינו"

דפנה ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דפנה ארד

אנג'לינה ג'ולי עברה ניתוח מניעתי לכריתת השדיים כדי להפחית את סיכוייה לחלות בסרטן השד. השחקנית ההוליוודית בת ה-37, אם לשישה, חלקה את ההחלטה שלה והתהליך שעברה בפברואר עד אפריל השנה, בטור אישי שכתבה לעיתון ה”ניו יורק טיימס”.

אמה של ג'ולי, מרשלין ברטנד, מתה מסרטן השחלות בגיל 56 בתחילת שנת 2007 לאחר מאבק של שבע שנים וחצי במחלה. "אמי החזיקה מספיק זמן כדי להכיר את נכדיה ולערסל אותם בזרועותיה", כותבת ג'ולי, "אבל ילדיי האחרים כבר לא יכירו אותה ולא יידעו עד כמה היתה אדיבה ואוהבת".

ג'ולי נושאת מוטציה גנטית מורשת בגן BRCA1. רופאיה העריכו שסיכוייה לחלות בסרטן השד עמדו על 87 אחוזים, ובסרטן השחלות 50 אחוזים. במסגרת החלטה רפואית מושכלת לצמצם את הסיכון שלה ללקות בסרטן, היא בחרה לבצע כריתת שדיים מניעתית. בהמשך, ככל הנראה, תטפל גם בשחלות.

בחודשים בהן טופלה, במרכז לטיפול בסרטן השד "פינק לוטוס", המשיכה ג’ולי בעבודתה ההומניטרית, היא טסה לקונגו יחד עם שר החוץ הבריטי, ויליאם הייג, והתייצבה לצדו בוועידת ה-G8 בלונדון כדי להכריז על צעדים למאבק באלימות מינית באזורי מלחמה.

אנג'לינה ג'ולי בוועידה העוסקת באלימות נגד נשיםצילום: אי-פי

ג'ולי כתבה: "אני שמחה על ההחלטה שלי. סיכויי לחלות בסרטן השד צנחו מ-87 אחוזים לפחות מ-5 אחוזים, ועכשיו אני יכולה לומר לילדיי שהם לא צריכים לפחד מכך שאמות מסרטן". ג'ולי ממשיכה ומספרת: "נותרו בגופי רק צלקות קטנות. בכל אופן אחר אני עדיין האמא'לה של הילדים שלי, שיודעים תמיד כי אני אוהבת אותם ואעשה הכל לבלות במחיצתם. ובנימה אישית: אני לא מרגישה פחות אשה. קיבלתי החלטה חשובה שבשום אופן לא פוגמת בנשיות שלי, ולכן אני מרגישה מועצמת".

היא תיארה כיצד בן זוגה בראד פיט תמך בה ולא מש ממיטתה במרכז לטיפול בסרטן, והוסיפה: "אני רוצה לעודד כל אשה, בעיקר אם יש לה היסטוריה משפחתית של סרטן שד או שחלות, לחפש מידע ומומחים רפואיים שיעזרו להם להתמודד עם זה, ולקבל החלטות מושכלות בעניין. ולכל אחד שיש לו אשה או חברה שעוברת דבר כזה - דע שאתה חלק מהתהליך. בראד היה איתי במרכז 'פינק לוטוס' בכל רגע בזמן הניתוחים, והצלחנו אפילו למצוא רגעים לצחוק יחד.ידענו שזה הדבר הנכון לעשות למען המשפחה שלנו, ושזה יקרב אותנו - וזה באמת קרה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ