מנהל רשות המס של ארה"ב פוטר בעקבות ההתנכלות לארגונים שמרניים

אובמה הורה לפטר את סטיבן מילר, לאחר שנחשף כי רשות המס התמקדה "בצורה לא נאותה" בדרישות ארגונים שמרניים לקבל פטור ממס

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

מנהל רשות מס ההכנסה של ארה"ב פוטר לפנות בוקר (חמישי), בעקבות הביקורת החריפה שהתעוררה לאחר שנודע כי אנשי הרשות התנכלו לארגונים שמרניים. הקונגרס עומד לבצע שלוש חקירות בסוגיית מס הכנסה, והרפובליקאים קוראים בעוצמה גוברת והולכת לפיטורים ברשות.

כתוצאה מכך, הודיע הנשיא ברק אובמה שהורה לשר האוצר ג'ק לו לדרוש את התפטרותו של סטיבן מילר, ראש רשות המיסים בפועל, ולו אכן עשה כך. "אני אעשה כמיטב יכולתי כדי לוודא שדבר מעין זה לא יקרה שוב, באמצעות הטלת האחריות על האשמים והתקנת אמצעי הגנה חדשים", אמר אובמה לעיתונאים בחדר המזרחי של הבית הלבן.

לדבריו, נחוצה הנהלה חדשה כדי להשיב את האמון ברשות המסים, שהמוניטין שלה בנושא עצמאות פוליטית נפגע בשל השערורייה האחרונה. "האמריקאים צודקים בכעסם על כך, וגם אני כועס", הדגיש אובמה. "אני לא אסבול התנהגות מעין זו בשום סוכנות, ובעיקר לא ברשות מס הכנסה, בהתחשב בסמכויות שיש לה ובהשפעתה על כל חיינו". אובמה דיבר לאחר פגישה עם בכירים במשרד האוצר על דרכים להרגיע את המהומה שפרצה לאחר שהתפרסם דו"ח ממשלתי, שבו נאמר כי ניהול גרוע גרם לכך שמס הכנסה התמקד "בצורה לא נאותה" בדרישות של ארגונים שמרניים לקבל פטור ממס.

שר המשפטים האמריקאי, אריק הולדר, הורה שלשום (שלישי) על חקירה פלילית בפרשה שטלטלה את וושינגטון מאז סוף השבוע ובמרכזה החשיפה כי רשויות המס (IRS) פעלו במכוון נגד קבוצות פוליטיות שמרניות בקמפיין הבחירות לנשיאות.

רשויות המס כבר פרסמו בסוף השבוע הודעת התנצלות על כך שביצעו "פעולות לא ראויות", שבהן נמנע מעשרות קבוצות המזוהות עם תנועת מסיבת התה מעמד "פטור ממס" והן הופנו לחקירת מס מדוקדקת יותר. חקירת משרד המשפטים מצטרפת לחקירה פנימית ברשויות המס, ושתיהן אמורות לקבוע אם ומדוע טופלו אותן קבוצות שמרניות ביד קשה, ואם הדבר נעשה בידיעת גורמים בממשל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ