בהוראת אובמה, נחתים ביצעו עבירת משמעת בשידור חי

בזמן מסיבת העיתונאים המשותפת לנשיא האמריקאי ולארדואן, הצטוו הנחתים לסוכך על ראשי הנואמים בסיוע מטריות - מה שמהווה הפרת תקנון המארינס

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

אירוע חריג נרשם (אתמול) בגן הוורדים של הבית הלבן בעת מסיבת העיתונאים המשותפת לנשיא ארצות הברית, , וראש ממשלת טורקיה, . בזמן  והאיום על המזרח התיכון, החל לרדת גשם קל והנשיא האמריקאי הורה לשני נחתים שעמדו לצדו לסוכך עליו ועל עמיתו הטורקי באמצעות מטריות. זה אמנם נשמע טריוויאלי, אך למעשה זהו מחזה נדיר מאוד המהווה עבירת משמעת מצדם של החיילים.

"בואו נבקש לקרוא לשני נחתים, הם ייראו טוב לצדנו", אמר אובמה כשהחלו הטיפות לרדת. הנשיא האמריקאי ציין כי לו יש בגדים להחלפה ממש שם, בבית הלבן, אך הוא חושש לגורל מלבושיו של ארדואן. תוך רגעים ספורים ניצבו שני נחתים בלבוש רשמי לצדם של שני האישים והניפו מעל ראשיהם מטריות שחורות גדולות. אובמה מסר את צערו בחיוך לעיתונאים שסיקרו את המפגש בגן ונותרו ללא מחסה מהגשם.

אלא שלנחתים אמריקאים אסור לשאת עמם מטריות בשום אופן, כפי שכתוב בסעיף MCO P1020.34F בפרק 3 של תקנון הלבוש של החיל. מתברר כי התקנה נקבעה מחשש שנשיאתן והחזקתן של מטריות עלולה להפריע לנחתים להצדיע. אותה התקנה מציינת גם כי לנשים המשרתות בחיל דווקא מותר לשאת מטריות, אך רק כאשר תנאי מזג האוויר קשים. על המטריה להיות שחורה וחלקה ויש לאחוז אותה ביד שמאל בלבד כדי שלא תמנע מהחיילות להצדיע כנדרש.

בשיחה עם רשת סי-אן-אן אישר דובר חיל הנחתים, קפטן גרג וולף, כי מדובר בצעד "נדיר במיוחד" שקרה רק כיוון שהנשיא נזקק לו. מדבריו מסתמן כי השניים לא צפויים להיענש. כנראה שכשהנשיא, המשמש גם כמפקד העליון של הצבא האמריקאי, דורש לבצע עבירת משמעת גם נחתים מצטיינים לא מצליחים לעמוד בפניו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ