רויטרס

רכבת משא שהובילה מכלים של נפט גולמי, סטתה מהפסים והתפוצצה בעיירה קטנה בקנדה אתמול (שבת) בבוקר. הפיצוץ גרם להרס עשרות בניינים בעיירה. המשטרה דיווחה על חמישה הרוגים לפחות, ועל פי דיווחים בתקשורת המקומית כ-40 עדיין נעדרים. במהלך הלילה פעלו במקום כ-120 כבאים.

האסון אירע כאשר הרכבת בת 73 הקרונות האיצה בלא נהג אל תוך העיירה לאק-מגאנטיק, בקרבת הגבול עם מיין, וירדה מהפסים. ארבעה קרונות התלקחו ויצרו פטריית עשן שנישאה לגובה של מאות מטרים. “אף פעם לא ראיתי רכבת נוסעת מהר כל כך במרכז לאק-מגאנטיק”, סיפר עד ראייה, והוסיף שראה איך הרכבת התעופפה מעבר לעיקול. “ראיתי את הקרונות יורדים מהפסים... הכול התפוצץ. בתוך דקה מרכז העיירה כוסה להבות”.

ג’וזף מקגוניגל, סמנכ”ל השיווק של חברת הרכבות מונטריאול, מיין אנד אטלנטיק, סיפר כי הרכבת הובילה נפט גולמי מצפון דקוטה לקנדה. חברת הרכבות דיווחה כי איש לא היה על הרכבת כשירדה מהפסים. “איננו יודעים בוודאות מה קרה, אבל נהג הקטר פעל לפי הספר. הוא החנה את הרכבת וחיכה למחליפו... ואיכשהו הרכבת השתחררה”, סיפר מקגוניגל לרויטרס.

המשטרה הודיעה כי חמישה בני אדם נהרגו באסון ולפי ההערכות יש עוד הרוגים. עוד נמסר כי כ-40 בני אדם עדיין נעדרים.

המשטרה מסרה כי כמה אנשים לא הצליחו להשיג את קרוביהם וחבריהם בטלפון. ראשת העיר, קולט רוא-לרוש, הוסיפה: “הורים רבים דואגים מפני שלא הצליחו ליצור קשר עם ילדיהם. איננו יכולים למסור כל מידע על מה שקורה עכשיו מפני שהכבאים אינם מצליחים להתקרב למקום”.

קרונות הרכבת עולים באשצילום: א-פי
תושבים מביטים על העשן המיתמר מהרכבתצילום: אי-אף-פי
כבאים מנסים להשתלט על האשצילום: רויטרס
הנזק שגרמה התפוצצות הרכבת לעיירה לאק-מגאנטיקצילום: אי-פי

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ