שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
הארץ
הארץ

שלוש הנשים שהוחזקו בשבי בעשור האחרון בשכונה בקליבלנד, אוהיו, הופיעו השבוע לראשונה בפומבי בסרטון שהועלה ליו-טיוב. בסרטון, הודו השלוש על התמיכה הנפשית והכספית וסיפרו כי התפילות של בני המשפחה, החברים וקהל הרחב מאפשרות להן "לבנות מחדש את חייהן אחרי הפרשה". הן שבו וביקשו מהציבור ומכלי התקשורת לכבד את פרטיותן.

אמנדה ברי, שמופיעה בתחילת הסרטון, מסרה הודעה קצרה שבה אמרה כי היא "מתחזקת בכל יום שעובר". אמה של ג'ינה דה-ג'יזס פנתה להורים שילדיהם נעלמו וביקשה: "תסמכו על השכנים שלכם, אל תפחדו לבקש מהם עזרה". מישל נייט סיפרה כי למרות ש"חזרה מהגיהינום" היא "לא רוצה להיות מלאת שנאה" ובחרה להתחיל בחיים חדשים.

שלוש הנשים הצעירות נחשבו לנעדרות מאז נעלמו במקרים נפרדים בין השנים 2002 ל-2004. הן התגלו לאחר שברי שברה את החלון ושכן, ששמע את קריאותיה, הצליח לשחרר אותה ולהזעיק את המשטרה. בבית נמצאה גם ילדה בת שש, בתה של ברי שנולדה בתקופת השבי.

לפני כחודשיים, הגישה התביעה באוהיו כתב אישום ובו 329 סעיפים של נגד אריאל קסטרו, בעל הבית בו הוחזקו הנשים בניגוד לרצונן. בין היתר הוא מואשם באונס וחטיפה, ובכך שהרעיב והיכה את נייט, וגרם לה להפיל. לפני כשבוע, בעקבות שתי הערכות פסיכיאטריות, נקבע כי קסטרו כשיר לעמוד לדין.

הנשים החטופות מדברות לראשונה בסרטון שפורסם לפני יומייםצילום: רויטרס
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ