הפיגוע במרתון בוסטון |

החל משפטו של המפגע ששרד: כפר באישומים נגדו

האח הצעיר, ג'והר צארנייב, שיחד עם אחיו הבכור פוצץ מטעני חבלה במרוץ בבוסטון נראה בציבור לראשונה מאז שנתפס, והכחיש את המיוחס לו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

ג'והר צארנייב, אחד משני האחים שביצעו את הפיגוע במרתון בבוסטון, כפר הערב (רביעי) בכל 30 סעיפי האישום נגדו. זו הפעם הראשונה שג'והר, האח הצעיר מבין שני האחים שהטמינו את המטענים ליד מסלול המרוץ, נראה ציבור מאז שנתפס מתחבא בסירה בפרבר של בוסטון ב-19 באפריל.

צארנייב הובא בפני בית משפט פדרלי בעיר תחת אבטחה כבדה. האישומים שבהם כפר כללו סעיפים של שימוש "בנשק להשמדה המונית". בפיגועים ב-15 באפריל נהרגו שלושה בני אדם ונפצעו יותר מ-260. כמו כן, הוא מואשם ברצח השוטר שון קולייר תקרית ירי שלושה ימים לאחר הפיגוע.

התביעה מסרה כי כל הנפגעים הוזמנו לדיון בבית המשפט, אבל לא נמסר כמה מהם הגיעו בפועל.

צארנייב, בן 19, הוא אזרח אמריקני ממוצא צ'צ'ני שהתאזרח בארצות הברית. אם יורשע באישומים המיוחסים לו הוא צפוי לעונש מוות או למאסר עולם. בכתב האישום מפורטת הדרך שבה הוא ואחיו הבכור טמרלאן פוצצו שני מטענים מאולתרים מלאי מסמרים וחפצים חדים אחרים ליד קו הסיום של מרתון בוסטון.

מעצרו של צארנייב הוארך כשעוד שכב במיטה בבית חולים בעיר, שבוע לאחר הפיגוע. אז הוא היה חלש מפציעותיו, והשיב במילה אחת "לא". כתב האישום נגדו הוגש ב-28 ביוני. גורמים בחקירה טענו כי יום לפני שהוקראו בפניו החשדות נגדו בבית החולים הוא הודה כי היה מעורב בפיגועים, ואמר כי הוא ואחיו פעלו לבדם.

בניגוד למצבו החלש אז, הפעם בבית המשפט דיבר הצעיר בן ה-19 בבהירות, וחזר על תשובתו "לא אשם" שוב ושוב ביחס לכל סעיף נגדו.

הוא הופיע בבית משפט במדים הכתומים של בית הסוהר, בשיער ארוך, כשגבס על ידו השמאלית. הוא הביט סביבו באולם, הביט בתובעים כשדיברו, ולעתים הציץ לעבר הפצועים ובני משפחות הקורבנות שהגיעו.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ