הפנטגון מזהיר: טילים שישוגרו מסין יכולים לפגוע בארה"ב

דו"ח של משרד ההגנה קובע כי סין היא בעלת מערך הטילים הגדל בקצב המהיר בעולם. חשש שגם איראן תוכל לשגר טילים לעבר ארה"ב ב-2015

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים13
הארץ

דו"ח חדש של הפנטגון שפרטים ממנו התפרסמו היום (שישי) , קובע כי סין היא בעלת מערך הטילים הבליסטיים וטילי שיוט הגדל בקצב המהיר ביותר בעולם וכי בקרוב יהיה ביכולתה לשגר טילים גרעיניים. על פי הדו"ח, הטילים הנישאים על גבי צוללות ובעלי ראש נפץ גרעיני נמצאים בטווח פגיעה באדמת ארה"ב עוד מאזורה הימי של סין.

מרכז המודיעין במשרד הביטחון האמריקאי העוסק בתעופה וחלל קובע כי מספר ראשי הנפץ הגרעיניים של סין בעלי יכולות שיגור המסוגלים להגיע לחופי ארה"ב, עשוי להגיע למאה בתוך 15 שנים.

בפנטגון אומרים כי סין מפתחת גם מערכות מתוחכמות שמטרתן לעקוף את מערכות ההגנה ולהקשות על אפשרויות היירוט. כאשר האמצעים החדשים מותקנים על גבי ראש נפץ, חלקן מתנתקים ממנו עם כניסתו לאטמוספירה כאשר כל אחד מהם נושא ראש נפץ גרעיני, מה שמקשה על יירוט הטיל.

בעקבות , קוראים כעת פוליטיקאים בארה"ב התומכים בשדרוג מערכות ההגנה, לקחת ברצינות את ההערכות ולהמשיך בפיתוח ושדרוג מערכות ההגנה. באחרונה נשמעו ביקורות בנוגע לאפקטיביות והעלות הגבוהה של פיתוח מערכות הגנת טילים.

הדו"ח מאשר גם את הדיווח כי קרקע בליסטי. מחברי הדו"ח מציינים כי פיונגיאנג טרם ערכה ניסוי בטיל וכי פרטים מדויקים בנוגע לטווח שלו, כמות צריכת הדלק ושלבי הפיתוח שלו טרם ידועים.

הדו"ח חוזר על ההערכות המודיעין האמריקאי כי ביכולתה של איראן לפתח ולבצע ניסוי בטילי שיוט בליסטיים המסוגלים להגיע לארה"ב כבר בשנת 2015.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ