לוגו אי-פי
אי-פי

אנתוני וינר, מתמודד לראשות העיר ניו יורק וחבר קונגרס דמוקרטי בעבר, שוב מככב בשערוריית "סקסטינג", שליחת הודעות זימה ותצלומי עירום של עצמו לנשים בטלפון הסלולרי. וינר, שלפני שנתיים התפטר מהקונגרס לאחר שנאלץ להודות כי שלח לשש נשים דרך חשבון הטוויטר שלו תצלומים מיניים "בלתי הולמים", הודה לפנות בוקר (רביעי) כי עשה זאת שוב. בקיץ 2012, יותר משנה לאחר שנאלץ להתפטר מהקונגרס, החל וינר ברומן וירטואלי ברשת חברתית עם צעירה בת 22. בעת התכתובת בין השניים, שלח לה וינר הודעות טקסט בעלות אופי מיני ותצלומים של אזור המפשעה שלו.

לפני שנתיים הודה כי שלח למשתמשת טוויטר שעקבה אחריו באתר תצלומים מביכים שבהם הוא נראה בעירום חלקי. לאחר שבתחילה הכחיש כל קשר לפרשה וטען כי התצלום מפוברק, הודה חבר הקונגרס הדמוקרטי כי שלח את ההודעות, וכי בשלוש השנים שקדמו לכך העביר מסרים דומים ותצלומים שלו בעירום חלקי לשש נשים לפחות בפייסבוק, בדואר האלקטרוני, בטוויטר ובטלפון. עם זאת הדגיש וינר כי מעולם לא פגש אף אחת מהנשים הללו.

וינר ואשתו, אתמול. לא פורש מהמירוץ לראשות העיר ניו יורקצילום: רויטרס

פרשת וינר זכתה לכינוי "וינרגייט" ועוררה דיון ציבורי נרחב על גבולות התנהגות אנשי ציבור בעידן האינטרנט. וינר ייצג את המחוז התשיעי של מדינת ניו יורק, ולמרות חשיפת הפרשה המביכה זכה שם לתמיכה. כמה מהתושבים באזור הבחירה שתמכו בו טענו כי וינר לא בגד באשתו, לא מעל בכספי ציבור, ומעשיו בזמנו הפנוי באינטרנט הם עניינו הפרטי בלבד. לדבריהם, בחירתו לשקר ולנסות לטייח את המקרה חמורה הרבה יותר.

אלא שוינר, שנעלם מעין הציבור למשך יותר משנה, חזר לפני כמה חודשים עם ריאיון מחמיא במגזין פיפל ביחד עם אשתו. בני הזוג אמרו שהצרות מאחוריהם ודי מהר הצליח וינר לטפס למקום הראשון בסקרים במירוץ לראשות העיר ניו יורק.

התכתובת בין וינר לצעירה כפי שפורסמה באתר The Dirty

אך אתמול כל צרותיו שבו אליו ובמשנה תוקף. אתר הרכילות The Dirty חשף את התכתובות של וינר והאשה שאתה ניהל רומן וריטואלי וכמה מתצלומי העירום שלו מפוקסלים. שעות לאחר מכן וינר כבר כינס ואת התקשורת עם אשתו לצדו. "הסיפור הזה כבר לגמרי מאחורינו עכשיו", אמר וינר שוב והבטיח שלא יפרוש מהמרוץ לראשות העיר. "אני רוצה להביא את החזון שלי לתושבי העיר ניו יורק ואני מקווה שהם מוכנים להמשיך לתת לי הזדמנות שנייה", אמר המתמודד בן ה-48. אשתו, הומה אבדין, יועצת ותיקה של שרת החוץ בעבר הילרי קלינטון, נראתה נבוכה ביותר כשעמדה לצד בעלה עם חיוך מבויש על פניה. "בעלי עשה טעויות איומות, גם לפני פרישתו מהקונגרס וגם לאחריה. אבל דיברנו על כל הפרשה האחרונה עוד לפני שהחליט לרוץ לראשות העיר במאי. הסיפור הזה הוא בין שנינו. אני אוהבת אותו. סלחתי לו. אני מאמינה בו וכפי שהוא כבר אמר - אנחנו ממשיכים הלאה".

האשה שניהלה עם וינר את הרומן הווירטואלי לא זוהתה אתמול באתר שחשף את הפרשה, אך נכתב שהיא צעירה בת 22 וכי ההתקשרות בין השניים החלה ביולי 2012 ונמשכה שישה חודשים. הצעירה אמרה כי וינר כינה את עצמו ברשת החברתית "קרלוס דיינג'ר" אך היא ידעה שהיא מתכתבת עם חבר הקונגרס לשעבר. בריאיון שהעניקה אמרה גם שווינר הבטיח לעזור לה לקבל עבודה באתר הפוליטי "פוליטיקו" ואף הציע כי השניים ייפגשו בשיקגו. הצעירה גם הודתה כי השניים החליפו ביניהם תצלומי עירום. "זו היתה סיטואציה רעה מבחינתי כי ממש הערצתי אותו", צוטטה האשה. "אפילו לאחר שהתפוצצה הפרשה הראשונה, חשבתי שהוא לא הובן כהלכה. עד שהבנתי מיהו חשבתי שאני מאוהבת בו. זה די פתטי".

הצעירה, שהעידה כי השניים לא קיימו יחסי מין וכי לא קיבלה מווינר כסף, סיפרה כי ביקש ממנה למחוק את כל התכתובות ביניהם. לדבריה, לאחרונה שמעה ממנו באפריל, לאחר שהניו יורק מגזין פרסם כי הוא מתכוון לרוץ לראשות העיר ניו יורק. אתמול, לאחר חשיפת הפרשה הטרייה, כמה מיריביו במרוץ לראשות העיר ביקשו מאנתוני וינר לפרוש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ