4.1 מיליון דולר פיצוי לסטודנט שנשכח 4 ימים בתא כלא

"חכה בסבלנות, אבוא לקחת אותך עוד דקה", אמר השוטר לדניאל צ'ונג לפני שנעלם. הוא שתה את השתן שלו כדי לשרוד והזה שהשוטרים מנסים להרעיל אותו

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

סטודנט בן 25 יקבל 4.1 מיליון דולר פיצויים מהממשל האמריקאי לאחר שנשכח בתא כלא חסר חלונות בסן דיאגו שבקליפורניה ארבעה ימים בלי מים או אוכל. את הפיצויים יקבל הסטודנט, דניאל צ'ונג, בהסדר פשרה מחוץ לכותלי בית המשפט. טרם הוברר מה הוביל לאירוע, ואיש לא נענש על המקרה, כך אמר עורך דינו של צ'ונג, יוג'ין אירדייל. משרד התובע הכללי של ארה"ב חוקר את הפרשה. "נראה שזו היתה תאונה - תאונה ממש, ממש נוראית", אמר צ'ונג.

צ'ונג נעצר כחלק מפשיטה על משתמשים בסמים באפריל 2012. לפי אירדייל, הקצין שעצר את צ'ונג אמר לו "חכה בסבלנות. אני אבוא לקחת אותך עוד דקה". אולם הוא לא חזר. צ'ונג סיפר כי הוא החל לסבול מהזיות אחרי שלושה ימים. בין השאר הוא הזה שהשוטרים מנסים להרעיל אותו בגזים. הוא השתין על ספסל המתכת שבתא כדי שיהיה לו מה לשתות, ובידיים אזוקות הוא ערם את החפצים בחדר - שמיכה, המכנסיים והנעליים שלו - על הספסל בניסיון להגיע לגלאי העשן כדי שיוכל להפעיל אותו.

צ'ונג סיפר עוד שהוא השלים עם האפשרות שימות. הוא שבר את משקפיו בשיניו והשתמש בשבר זכוכית בניסיון לחרוט "סליחה אמא" על זרועו. הוא הצליח לסיים רק את האות הראשונה. הוא החליק את שרוך נעלו מתחת לדלת התא וצרח בניסיון שמישהו ישים אליו לב. לבסוף מצאו אותו כמה אנשים מכוסה בשתן וצואה. "רציתי רק לקבל את השפיות שלי בחזרה", אמר צ'ונג. "הייתי לחלוטין חסר היגיון". הוא אושפז לחמישה ימים בבית חולים אחרי שסבל מהתייבשות, בעיות בכליות, התכווצויות ונזק לוושט. הוא איבד שבעה ק"ג.

צ'ונג, שהיה בעת האירוע סטודנט להנדסה בן 23, היה בביתו של חבר כשסוכני הסוכנות למלחמה בסמים (DEA) פשטו על המקום ומצאו 18 אלף כדורי אקסטזי, נשק וסמים אחרים. אירדייל מודה שצ'ונג היה במקום כדי לעשן מריחואנה. הוא ושמונה נוספים נלקחו למעצר. השוטרים חקרו אותו והחליטו לא להעמידו לדין, לפני ששכחו אותו בתא.

ה-DEA פרסמה התנצלות נדירה בעקבות המקרה, וקבעה נוהל חדש כלל ארצי לבדיקה יומית של תאי המעצר ולהתקנת מצלמות בתאים, כך אמרה עורכת דין אחרת המייצגת את צ'ונג. משרד המשפטים אישר את החתימה על הסכם הפיצויים, אולם סירב לענות לשאלות נוספות ביחס למקרה.

הסטודנט שנשכח דניאל צ'ונגצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ