הפיתון שחנק למוות שני ילדים בקנדה הוחזק בדירת מגורים

מחקירת המקרה עולה כי הנחש הצליח לחמוק מאקוואריום מזכוכית בבית, ולא הוחזק בחנות חיות כפי שסברו תחילה במשטרה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

משטרת קנדה פתחה בחקירה פלילית של תקרית החניקה למוות של שני ילדים על ידי נחש פיתון במדינת ניו-ברונזוויק. מהחקירה עולה כי האחים נח וקונור בארת, בני 4 ו-6, התארחו בבית של אחד מחבריהם, שאביו הוא בעל חנות חיות הנמצאת בחלקו התחתון של הבית.

גורמים במשטרה אמרו כי הפיתון האפריקאי הוחזק בדירה בקומה השנייה, שם ישנו הילדים, ולא בחנות החיות כפי שחשדו לפני כן. השוטר אלן טרמבלי הסביר כי הנחש, שאורכו 4.3 מטר ומשקלו 45 ק"ג, הוחזק בדירה באקוואריום גדול מזכוכית שהתנשא עד לתקרה. מסיבה שאינה ברורה עדיין הוא הצליח לחמוק מהכלוב דרך מערכת האוורור ונע לעבר הסלון, שם ישנו האורחים. צינור האוורור התמוטט מכובד משקלו של הנחש והוא נפל לחדר.

בעל חנות החיות והמארח, ז'אן קלוד סאבוי, אמר לרשת הטלוויזיה Global News כי לא שמע רעש במשך הלילה וגילה את "המחזה המחריד" רק כשנכנס לסלון בבוקר. הוא הסביר כי הילדים היו החברים הכי טובים של בנו וביקרו בדירה פעמים רבות. סאבוי החזיק את הפיתון במשך 10 שנים והיה היחיד שטיפל בו. בנו של סאבוי, שישן בחדר אחר בדירה, לא נפגע. 

וטרינר שהוזעק לדירה הרג את הפיתון. מומחים לנחשים אמרו כי יתכן שהפיתון נבהל מהנפילה ונאחז בילדים מתוך רפלקס. מומחים אחרים סבורים כי הנחש הריח ריח של חיות אחרות על גופם של הילדים וזו הסיבה לתקיפה. בן משפחה של הילדים סיפר כי הם בילו את היום בחווה השייכת למשפחתו של סאבוי, שם הם שיחקו עם החיות. "הסבר הגיוני הוא שהילדים שיחקו עם החיות בחווה והריחו כמוהן. באופן מצער, הנחש חשב שהם טרף", אמר פאול גולט, בעל גן חיות לזוחלים באוטווה.

גורמים ברשויות של מדינות ניו-ברונזוויק אמרו כי הפיתון הוחזק בדירה ללא היתר וללא ידיעת הגורמים המוסמכים. לדבריהם, היתרים להחזקת נחשים מסוג זה ניתנים בדרך כלל רק לגני חיות מורשים.

הבניין בו אירעה הטרגדיה. אתמולצילום: אי–פי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ