ישראלי המתגורר בארה"ב ירה למוות בבנו בן ה-9 והתאבד

מוני סביון מניו-המפשיר, שחי בנפרד מאשתו, ירה בבנו במהלך פגישה עם יועץ במרכז קהילתי. לדברי הרשויות, הוא איים לעשות זאת בעבר

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אי-פי

מוני סביון, ישראלי המתגורר בארה"ב, ירה אתמול (ראשון) למוות בבנו בן ה-9 והתאבד לאחר מכן. סביון (54) ירה בבנו יהושע במרכז קהילתי בעיר מנצ'סטר שבניו המפשיר בו נפגשים הורים גרושים עם ילדיהם תחת פיקוח. בזמן הירי נכח במקום יועץ מהמרכז הקהילתי שאמור היה לפקח על הפגישה. לאחר הירי הגיעו למקום כוחות ביטחון רבים, לרבות כוחות ימ"מ.

על פי הרב לוי קרינסקי מבית חב"ד במנצ'סטר, לפני המקרה שלח האב, שסבל מדיכאון מאז חזר מהלוויית אחיו בישראל, דואר אלקטרוני לאחד מחבריו בו רמז על נטיות אובדניות. לדברי קרינסקי, הוא ראה את סביון בפעם האחרונה בשבוע שעבר והפגישה לא עוררה בו כל חשד. "אני לא חושב שמישהו יכול להבין מה גרם לו לירות בבנו ולהתאבד", אמר קרינסקי.

במרכז הקהילתי של "אגודת הנוצריות הצעירות" במנצ'סטר מתקיימות בימי ראשון פגישות מפוקחות בין ילדים להוריהם הגרושים. לדברי קרינסקי, סביון ואמו של יהושע חלקו את המשמורת על בנם מאז שנפרדו לפני מספר שנים. הסטטוס המשפחתי של הזוג אינו ברור, לדברי קרינסקי הם גרושים, אולם על פי רשויות החוק הם פרודים.

על פי גורמים במשטרה, מערכת היחסים בין בני הזוג היתה רצופה בעימותים, ובעבר איים סביון להרוג את אשתו ובנו ולהתאבד.

במהלך הירי היו בבניין מספר אנשים. היועץ שנכח במקום הצליח לברוח מבלי להיפגע. כוחות ביטחון שהגיעו למקום סרקו את המתחם תחילה, כדי לוודא שהיורה לא הצליח להימלט. לדברי גורמים רשמיים, היום ינותחו הגופות לצרכים משפטיים.

שוטרים מחוץ למרכז הקהילתי במנצ'סטר ניו המפשיר, אתמולצילום: אי–פי

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ