הופסקה פעילות חברת הרכבת המעורבת באסון בקוויבק

קנדה הורתה על הפסקת רישיון החברה שהפעילה את רכבת הנפט שהתפוצצה וגרמה למותם של 47 בני אדם, לאחר שהביטוח שלה לא כיסה את הנזקים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

קנדה השעתה את רישיון הפעולה של חברת הרכבת המעורבת באסון שאירע בקוויבק בחודש שעבר. רשות התחבורה של קנדה מסרה כי הביטוח של חברת "מונטריאול, מיין אנד אטלנטיק" (MMA) אינו מספיק כדי לכסות את נזקי האירוע, והורתה על הפסקת פעילות החברה וחברת הבת הקנדית שלה.

47 בני אדם נהרגו ב-6 ביולי בעיירה לאק־מגאנטיק, הקרובה לגבול עם מיין, לאחר שרכבת משא שהובילה נפט ירדה מהפסים והתפוצצה. חברת הרכבות הגישה בשבוע שעבר בקשה להגנה מפני פשיטת רגל בקנדה ובארה"ב. בשימוע בבית המשפט אמרה החברה כי ביטוח הצד השלישי שלה מכסה הוצאות של עד 25 מיליון דולר קנדי (24.2 דולר אמריקאי), בעוד ההוצאות צפויות לעבור את ה-200 מיליון דולר קנדי.

"זאת אינה החלטה שנעשתה בקלות, היא תשפיע על כלכלות הקהילות שלאורך פסי הרכבת, עובדי החברה ומובילים התלויים בשירותי הרכבות", אמר מנכ"ל רשות התחבורה של קנדה בהצהרה על השהיית פעולת החברה. "אולם זה לא יהיה זהיר, בהתחשב בסיכונים הקשורים להפעלת הרכבת, להתיר ל-MMA להמשיך ולפעול ללא כיסוי ביטוח הולם".

החברה גם עומדת בפני סדרה של תביעות ייצוגיות בקוויבק ובארה"ב בשם הקורבנות, ותביעה מצד חברה שלא יכולה להוביל ממתקני הייצור שלה בעיירה. העיירה לאק־מגאנטיק פותחה סביב פסי הרכבת, ועסקים בה כבר הביעו דאגה מהאפשרות של סגירת הרכבת לצמיתות.

5 מתוך 5 |
1 מתוך 5 |
2 מתוך 5 |

הרכבת בת ה-72 קרונות שהובילה נפט גולמי מצפון דקוטה לקנדה, חנתה במרחק של כמה ק"מ מהעיירה, ומסיבה שאינה ברורה עדיין החלה להאיץ על המסלול ללא נהג עד שירדה מהפסים. ארבעה קרונות התלקחו ויצרו פטריית עשן שנישאה לגובה של מאות מטרים. לפחות 30 בניינים עלו באש כתוצאה מהפיצוץ, ו-2,000 בני אדם - שליש מתושבי לאק־מגאנטיק - פונו מבתיהם.

החברה הטילה את האשמה על מפעיל הרכבת, וטענה כי הוא לא הפעיל מספיק מעצורים ידניים. חוקרי האסון אומרים כי זהו אחד הכיוונים שנחקרים, ובדיקות נוספות נעשות למעצורי הרכבת, לדגימות נפט שנלקחו מזירת האירוע ולעדויות נוספות שנאספו בשבועות שעברו מאז האסון. לדברי החוקרים, הבדיקה של נסיבות האסון יכולה לקחת חודשים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ