יומיים אחרי השחרור, החטופה ענתה לשאלות הגולשים

חבר משפחתה של האנה אנדרסון רצח את אמה ואחיה וחטף אותה ל-6 ימים, בסופם נורה. זמן קצר לאחר מכן היא התחברה לרשת ask.fm וענתה לגולשים

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

נערה בת 16 מקליפורניה שנחטפה בידי חבר משפחתה, שגם חשוד ברצח אמה ואחיה בן ה-8, התחברה לרשת חברתית וסיפרה שם את חוויותיה 48 שעות בלבד לאחר שחרורה. הנערה, האנה אנדרסון, אמרה שהאיש איים להרוג אותה אם היא תנסה לברוח.

אנדרסון נחטפה ב-4 באוגוסט על ידי ג'יימס לי דימאג'יו, חברו הטוב של אביה, ושוחררה ביום ראשון. החוטף, שמת בחילופי יריות עם משטרת איידהו "קיבל את מה שמגיע לו", אמרה הנערה, שהתחילה לענות לשאלות ברשת החברתית. שאלות רבות אליהן התייחסה עסקו בנושאים טריוויאליים המעניינים מתבגרים. היא סיפרה כי היא מעריצה את ג'סטין ביבר, וכי ורוד הוא הצבע האהוב עליה. אולם, היא גם סיפרה כיצד נחטפה ושרדה בשבי, ואיך היא מתמודדת עם מות אמה ואחיה.

הפוסטים החלו להופיע באתר החברתי ask.fm בליל יום שני, שעות ספורות אחרי שאביה ביקש מהתקשורת לתת למשפחה פרטיות. ברט אנדרסון לא הגיב לבקשה להתייחס לפוסטים של בתו. הפוסטים הופיעו תחת השם Hannahbanana722 מלייקסייד, סן דיאגו, שם חייתה האנה עם אמה. במהלך הדיון ברשת החברתית ביקש אחד הגולשים מאנדרסון להעלות תמונה של עצמה, והיא שלחה אחת, שלה בחיוך רחב.

תמונות של האנה אנדרסון וג'יימס דימאג'יוצילום: אי–פי

אנדרסון כתבה באתר כי היא הרגישה לא בנוח בחברתו של דימאג'יו גם בעבר, כשהוא אמר לה כי הוא נמשך אליה. "הוא אמר כי הרגשות שלו הם כמו התאהבות של בן משפחה, והוא מרגיש שהוא אינו רוצה שיקרה לי משהו רע". האנה הוסיפה כי היא לא סיפרה להוריה על השיחה ההיא בגלל שדימאג'יו היה חברו הטוב ביותר של אביה: "לא רציתי להרוס משהו ביניהם".

אנדרסון סיפרה שהאירוע הטראומטי החל לאחר שדימאג'יו הזמין את האם והילדים לביתו בעיר בוליבארד, 65 ק"מ מזרחית לסאן דייגו."הוא אמר לנו שבקרוב הוא הולך לאבד את ביתו בעקבות בעיות כספיות. הלכנו אליו כדי לסייע לו, וכדי ללכת לקארטינג, אך הוא רימה אותנו", כתבה הנערה.

החיפושים אחרי האנה החלו כאשר המשטרה גילתה את גופת אמה כריסטינה ואחיה איתן בביתו השרוף של דימאג'יו. אנדרסון כתבה היא ראתה את דימאג'יו קושר את אמה ואת אחיה במוסך. לדבריה, היא גילתה על מות בני משפחתה בשיחה עם סוכני האף-בי-איי בבית החולים לאחר שחרורה. "הלוואי והייתי יכולה לחזור בזמן ולסכן את חיי כדי להציל אותם. לעולם לא אסלח לעצמי שלא עשיתי די כדי להציל אותם", כתבה אנדרסון.

היא סיפרה כי היא לא עצמה עין במשך שישה ימים רצופים, וכי דימאג'יו סירב לתת לה אוכל. היא הסבירה כי לא יכלה להימלט: "לדימאג'יו היה אקדח והוא איים להרוג אותי אם אצעק לעזרה". החוטף לקח את הנערה לאתר קמפינג בשממה באיידהו, שם הם פגשו במקרה בארבעה עוברי אורח. "ניסיתי להתנהג באופן רגוע. לא רציתי שהם יפגעו. פחדתי כי הוא יהרוג גם אותם", היא כתבה.

עוברי האורח לא פנו למשטרה עד יום למחרת, כששמעו על החיפושים אחר הנערה במערב ארצות הברית וברחבי קנדה ומכסיקו. הפניה שלהם הובילה את המשטרה למסע חיפוש שבסופו החוטף נורה למוות והנערה שוחררה.

אנדרסון כתבה עוד ברשת החברתית כי היא מצפה לחזור לבית הספר. "אני עדיין בשוק. כל זה נראה לא אמיתי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ