ברדלי מאנינג הביע חרטה על הדלפת מסמכים מסווגים לויקיליקס

החייל אמר בעת גזר הדין כי הוא חשב שהמעשה יסייע לאנשים אך מבין כעת כי עשה בדיוק להיפך. לפני כשבועיים זוכה מסעיף האישום החמור ביותר נגדו

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

התנצל הלילה (חמישי) על הדלפתם של כ-7,000 מסמכים מסווגים שכללו סודות של ממשלת ארה"ב לאתר . בעת שימוע למתן גזר הדין במשפטו אמר מאנינג כי הוא "האמין שהמעשה עשוי לסייע לאנשים, לא לפגוע בהם, וכי כעת הוא מבין שטעה".

"אני מצטער" אמר מאנינג לשופט, "מצטער שמעשיי פגעו באנשים, פגעו בארה"ב. בעת ההיא כשהחלטתי לנקוט במהלך הזה התמודדתי עם כל מיני בעיות, חלקן נמשכות גם כעת".
מאנגינג כיוון בדבריו למשבר שחווה בנוגע למיניות שלו, משבר שנאלץ להתמודד אתו בעת הצבתו בשדה הקרב ושלדבריו גרם לו לקשיים רבים. עם זאת ציין, "אני אחראי למעשיי".

הוא גם אמר לשופטת כי הוא יודע שעליו לשלם מחיר אך מקווה שהשופטת תראה בו אדם טוב. מאנינג הוסיף כי הוא מקווה יום אחד לצאת ממאסר, ללמוד לתואר באוניברסיטה, לקיים מערכת יחסים טובה עם בני משפחתו ולהיות אזרח התורם לחברה.

ברדלי מאנינגצילום: אי–פי

לפני כשבועיים מסעיף האישום החמור ביותר נגדו - סיוע לאויב. עם זאת, מבין 21 האישומים נגדו, הורשע החייל ב-19, בהם חמישה סעיפי ריגול וחמישה סעיפי גניבה על מסירת 700,000

במהלך הדיונים הודה בגרסה ממותנת יותר של ההאשמות, שיכולה להביא לכליאתו ל-20 שנה בלבד. , עוררה מבוכה גדולה בוושינגטון וממשל אובמה הזהיר כי פרסומם מסכן את הביטחון הלאומי האמריקאי ופוגע ביחסיה של ארה"ב עם מדינות אחרות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ