למכירה בארה"ב: מכוניתו של הרמן גרינג

כלי הרכב הוחרם מסגנו של היטלר עם מעצרו ב-1945. חברה לאביזרי רכב מצפון קרולינה תשפץ אותו לטובת מכירתו למוזיאון או אספן פרטי

עופר אדרת
עופר אדרת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אדרת
עופר אדרת

חברה לאביזרי רכב מצפון קרולינה בארה"ב טוענת כי רכשה לאחרונה מאדם פרטי את המכונית של הרמן גרינג, סגנו של היטלר, וכי בימים אלה היא משפצת אותה לקראת מכירתה למוזיאון או לאספן פרטי.

לפי הדיווח של החברה, "High Velocity Classics", המכונית הפרטית של גרינג, שהתאבד זמן קצר לפני הוצאתו להורג, נמצאה לאחרונה בידי עובדיה אצל אדם פרטי בצפון קרולינה, אשר שמר אותה במשך עשרות שנים במוסך שלו. כעת, כמעט 70 שנה אחרי שהוחרמה מבעליה, היא תשופץ ותעמוד למכירה.

המכונית, שיוצרה בשנת 1941, הינה מדגם Mercedes Benz 540K Cabriolet B. בזמנו, היא נחשבה לאחת המכוניות המהירות בעולם. ב-1945 היא הוחרמה על ידי הצבא האמריקאי עם מעצרו של גרינג, לקראת תום המלחמה. תחילה, היא שימשה כמכונית האישית של אחד המפקדים האמריקאים, אשר צבע אותה בצבע ירוק. בהמשך, היא נמכרה לחייל אמריקאי, שלקח אותה איתו חזרה לארה"ב. במשך כמה שנים היא נשמרה בטקסס, ובהמשך נמכרה לאדם מצפון קרולינה, ששמר עליה במוסך שלו עד היום. בשנות ה-70 הוא שיפץ אותה באופן חלקי.

בתחילת החודש דיווחה החברה האמריקאית כי היא רכשה את המכונית ומתכננת לשפץ אותה ולמכור אותה למוזיאון או לאספן פרטי. באתר האינטרנט ובעמוד הפייסבוק של החברה, "High Velocity Classics", היא מציגה את התמונות שלה ומחפשת קונים עבורה. ככל הידוע, בצפון אמריקה נמצאים בשימוש שלושה כלי רכב נוספים שהיו בשימוש של בכירים נאצים, בהם מכונית נוספת של גרינג וכלי רכב של היטלר, שנמצא במוזיאון המלחמה הקנדי באוטווה.

מכוניתו של גרינג באתר החברה המציעה אותה למכירה
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ