ברדלי מאנינג: מעוניין לשנות את מיני לאישה, קראו לי מהיום צ'לסי מאנינג

החייל האמריקאי שנידון אתמול ל-35 שנות מאסר בגין הדלפת תכתובות משרד החוץ לוויקיליקס, הביע את רצונו להתחיל מיד בטיפולים הורמונליים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ברדלי מאנינג, החייל האמריקאי שנידון אתמול (רביעי) ל-35 שנות מאסר בגין הדלפת מסמכי ויקיליקס, הביע רצון לשנות את מינו באמצעות טיפולים הורמונליים. בהודעה שהגיעה לידי רשת NBC כותב מאנינג כי הוא מתכוון להמשיך את חייו כאשה וכי שמו מעתה הוא צ'לסי.

לאורך משפטו של מאנינג, בן ה-25, הציגה ההגנה עדויות לכך שהא היה נתון ללחצים נפשיים גדולים במהלך שירותו כחוקר מודיעין ממזרח לבגדאד, והיה "טרוד מאוד בענייני נטייתו המינית בתקופה שבה צבא ארה"ב לא התיר להומואים שיצאו מהארון לשרת". זהותו המינית הלא ברורה של מאנינג שימשה לכל אורך המשפט את סניגוריו, אשר טענו כי הוא אשה הכלואה בגוף של גבר ואף הציגו תמונה שבה נראה חבוש פאה בלונדינית כשפיו מרוח שפתון.

אמש הודיעו פרקליטיו של מאנינג כי בכוונתם לבקש מנשיא ארה"ב, ברק אובמה, לחון את החייל. עורך הדין דיוויד קומבס אמר כי הבקשה תועבר בשבוע הבא ובמסגרתה כותב מאנינג כי בעת שהדליף את 700,000 תכתובות משרד החוץ האמריקאי, ההדלפה הגדולה ביותר של מסמכים מסווגים בהיסטוריה, "עשה זאת מתוך אהבת ארצו ותחושת שליחות. אם תדחה את בקשת החנינה, ארצה את עונשי בידיעה שיש לשלם מחיר כבד כדי לחיות בחברה חופשית". בסרטון - כתבת סי-אן-אן על בקשתו של מאנינג.

בנוסף, פרסם מאנינג הודעה שבה הוא מודה לכל מי שתמך בו לאורך המשפט. "אני עובר כעת לשלב חדש בחיי, שבו אני רוצה שכולם ידעו את האני האמיתי שלי. אני צ'לסי מאנינג. אני אישה. אני חשה כך מאז ילדותי ורוצה להתחיל בטיפולים הורמונליים מהר ככל האפשר. אני מקווה שתסייעו לי בכך החל מהיום ותשתמשו בשמי החדש".

מאנינג הורשע ב-20 סעיפי אישום, בהם ריגול וגניבה של מסמכים סודיים, אך זוכה מהסעיף החמור ביותר - סיוע לאויב. למעט עונש המאסר, גזר אתמול בית הדין הצבאי בפורט מיד, מרילנד, על מנינג גם "שחרור בקלון" מצבא ארה"ב, וקבע כי 3.5 השנים שבהן שהה במעצר יקוזזו מעונשו. מדובר בגזר דין קל באופן יחסי, וזאת לאור העובדה שהתביעה ביקשה מהשופטת דניס לינד לגזור על מאנינג 60 שנות מאסר - עונש שייתכן והיה חורץ את גורלו למות בכלא. ההגנה טענה כי אין לגזור על מאנינג יותר מ-25 שנות מאסר על מנת שיוכל לשקם את חייו.

יצויין כי החוק הצבאי מאפשר לקיצור שליש על התנהגות טובה, אך זו יכולה להינתן רק אחרי שהאסיר מסיים לרצות שליש ממאסרו. המשמעות היא שמאנינג יוכל לבקש את קציבת עונשו בעוד תשע שנים.

מאנינג בבית הדין הצבאי במרילנד, השבועצילום: אי-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ