הקצין המוסלמי שטבח בחיילים בפורט הוד בארה"ב הורשע בכל האישומים

נידאל חסן, קצין בדרגת רב-סרן ממוצא פלסטיני, הרג 13 חיילים בבסיס בטקסס בשל "מלחמתה של ארה"ב באיסלאם". המושבעים ימליצו על עונשו בשני

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

חבר המושבעים בבית המשפט הצבאי בטקסס הרשיע הערב (שישי) את רס"ן נידאל חסן, המחבל שרצח 13 מחבריו למדים בפורט הוד ופצע 31 מהם, בכל סעיפי האישום נגדו, בהם רצח בכוונה תחילה וניסיון רצח בכוונה תחילה. חסן, קצין מוסלמי ממוצא פלסטיני, יצא למסע קטל בבסיס בנובמבר 2009, באזור שבו הוערכו חיילים לפני שליחתם לעיראק או לאפגניסטן.

לאחר הרשעתו צפוי להיגזר על הקצין המחבל עונש מוות. חבר המושבעים החל בדיונים על גזר דינו של חסן, וימסור את המלצתו לשופטת טארה אוסבורן ביום שני. השופט יהיה זה שיקבע את עונשו. צבא ארצות הברית לא הוציא להורג חייל בשירות מאז 1961.

חסן, שייצג את עצמו בהליכים, הודה במיוחס לו בהודעת הפתיחה במשפטו, ואמר כי החליף נאמנויות במה שהגדיר "מלחמתה של ארה"ב נגד האיסלאם". מעבר לדבריו האלה, המושבעים בקושי שמעו את הקצין מדבר, והוא אף סרב למסור הודעת סיכום אתמול עם סיום הדיונים. הוא סיכם את ההגנה ברביעי, בלי שקרא לעדים או עלה להעיד להגנתו.

איור של נידאל חסן מהמשפטצילום: אי–פי

בהודעת הסיכום של התביעה, הודגש כי מסע הירי של חסן ב-5 נובמבר ב-2009 תוכנן מראש. כדי שיהיה אפשר להוציא להורג את חסן, חבר המושבעים היה צריך לקבוע כי הוא רצח לפחות שני בני אדם, ולקבוע פה אחד שלפחות אחד מהם צריך להיות רצח שתוכנן מראש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ