מצב חירום בסן פרנסיסקו |

הכבאים בקליפורניה נאבקים בשריפת ענק בגודל של שיקגו

האש מסכנת את אספקת החשמל לעיר, חרכה 523 קמ"ר והתפשטה לתוך הפארק הלאומי יוסמיטי. המושל ג'רי בראון הכריז על מצב חירום באזור

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אי-פי

צוותי כיבוי בקליפורניה ממשיכים להתמודד הבוקר (ראשון) עם אחת השריפות הקשות בשנים האחרונות באזור. האש חרכה 523 ק"מר, בערך שטחה של העיר שיקגו, והיא ממשיכה להתפשט לתוך הפארק הלאומי יוסמיטי ומסביבו. כרגע מעריכים הכבאים כי רק 7% מהדליקה נמצאת תחת שליטה.

כעת האש מתקדמת לעבר מאגר המים "הטץ' הטצ'י", שממנו מקבלת סן פרנסיסקו 85% ממימיה, ומשם היא גם מייצרת חשמל לבנייני העירייה, לנמל התעופה הבינלאומי ולבית החולים הכללי בעיר. בהתאם, הכריז מושל קליפורניה ג'רי בראון על מצב חירום באזור.

רשות התשתיות הציבוריות של סן פרנסיסקו הודיעה כי השביתה שתי תחנות כוח הידרו-אלקטריות, הניזונות ממים מהמאגר, והפסיקה את הזרם בכ-20 קילומטר של כבלי מתח גבוה.

כמו כן, נמסר כי השריפה כה גדולה וכילתה עצים ושיחים במהירות כה רבה עד שהיא יצרה מזג אוויר מקומי משלה, דבר המקשה לחזות לאיזה כיוון היא תמשיך לנוע. "העשן שהולך ונבנה קורס לתוך עצמו, ושולח מטה משבים חזקים שיכולים לנוע לכל כיוון", אמר דניאל ברלנט, דובר של שירותי הכיבוי והגנת היערות בקליפורניה, "יש לה פוטנציאל רב להמשיך להתרחב".

המוקד התיירותי בפארק, עמק יוסמיטי, נותר פתוח, ואין בו סימן לעשן או לאש, הנמצאים מרחק 32 קילומטר משם. יותר מ-2,600 כבאים וכשישה מטוסי כיבוי נלחמים בלהבות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ