ירידה בשיעור מילת תינוקות בארה"ב

שיעור התינוקות שעוברים מילה ירד ב-10% בעשורים האחרונים. לפי המומחים, בין הסיבות לכך הנחיות סותרות של ארגוני הבריאות וההסברה נגד ההליך

בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בלומברג

שיעור התינוקות שעוברים מילה בארצות הברית ירד ב-10% ב-30 השנה האחרונות. מומחים מסבירים כי בין הסיבות האפשריות לירידה בשכיחות התופעה: הנחיות סותרות של ארגוני הבריאות, שינויים באוכלוסיית המהגרים ותנועה בארצות הברית המתנגדת למנהג.

בין השנים 1979 ל-2010, שיעור התינוקות שעוברים מילה בארצות הברית ירד מ-65% ל-58%, כך עולה מדו"ח שפרסם בשבוע שעבר המרכז לבקרת מחלות ומניעתן. שיא הפופולריות של הההליך הרפואי בארצות הברית היה ב-1981, כאשר 65% מהתינוקות נימולו.

"אני עוסק בתחום כ-40 שנה, ובעבר לא היו ספקות אם למול את התינוקות, שכן ההורים חששו ממה שיקרה במלתחות בבתי הספר", סיפר תומס מקינארי, נשיא האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים. "אולם, יותר מהגרים הגיעו לאחרונה ממדינות אירופה ואסיה, שם ההליך פחות מקובל. משום שיש יותר תלמידים שלא עברו מילה, ההורים לא חוששים כי הילדים יהיו מובכים במלתחות".

ברית מילה בסן פרנציסקוצילום: אי–פי

בשנות ה-80 האקדמיה לרפואת ילדים הודיעה כי ייתכן שקיים יתרון רפואי למילת תינוקות. אך בשנות ה-90 המאוחרות הארגון הודיע כי אין מספיק ראיות כדי להמליץ על ההליך. אשתקד האקדמיה חזרה בה פעם נוספת וקבעה כי היתרונות הבריאותים עולים על הסכנות של ההליך הרפואי.

מחקר שפורסם ב-2012 קבע כי הירידה במילת תינוקות יכולה לייקר את הוצאות שירותי הבריאות בארה"ב ביותר מארבעה מיליארד דולר. "התנועה נגד מילת תינוקות עשתה עבודת הסברה טובה יותר מהמדענים", אמר בעקבות פרסום הממצאים החדשים המדען הראשי במחקר, ארון טוסיאן לסי-בי-אס ניוז.

בשנת 2011, גורמים המתנגדים לכריתת העורלה הציעו לערוך משאל עם בנושא איסור המילה כחלק מהבחירות המוניציפליות בסן פרנסיסקו. אולם, שופטת פסקה כי הליכים רפואיים הם בסמכות המדינה, ולא בסמכותה של הרשות המקומית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ