אריאל קסטרו, "החוטף מקליבלנד", התאבד בכלא

קסטרו נמצא תלוי על אף שהוחזק בבידוד באגף שמור. לאחרונה נידון למאסר עולם באשמת חטיפה, אונס ועינויים של שלוש נשים שכלא למעלה מעשור

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

אריאל קסטרו, הנודע בתור "החוטף מקליבלנד", שהואשם בהחזקת שלוש נשים צעירות בשבי בביתו במשך עשור, התאבד הלילה (רביעי) בתאו בכלא באוהיו. קסטרו בן 53, שהוחזק בבידוד באגף שמור, נמצא על ידי אחד הסוהרים כשהוא תלוי בתאו. הוא הובהל לאגף הרפואי של מתקן הכליאה ומותו נקבע לאחר כשעה וחצי.

בחודש שעבר נגזר עליו מאסר עולם לאחר שהודה באשמה כדי להימנע מעונש מוות. לפי עסקת הטיעון, קסטרו היה אמור לרצות מאסר עולם ללא אפשרות חנינה ו-1,000 שנים נוספות. הוא הואשם במאות סעיפים, בהם גם שתי האשמות ברצח, בטענה שהכה והרעיב את אחת החטופות שנכנסה להריון, עד שנאלצה להפיל את העובר. קסטרו, לשעבר נהג אוטובוס הסעות לבתי ספר, הואשם גם בסעיפים רבים של אונס, תקיפה והאשמות נוספות.

שלוש הנשים שחטף נעלמו בנפרד בין 2002 ל-2004, כשהיו בנות 14, 16 ו-20. הן נחטפו כשעלו על טרמפ עם קסטרו, שאף נותר חבר משפחה של אחת הנשים, והשתתף בטקסים לציון היעדרותה.

אריאל קסטרו במהלך הקראת גזר הדין שלו בחודש שעברצילום: אי–פי

הן נמלטו מהבית ב-6 במאי השנה, כשאחת מהן הצליחה לשבור חלק מדלת בבית המסוגר, וקראה לעזרת השכנים. קסטרו נעצר כמה שעות לאחר מכן, ונותר מאז מאחורי סורג ובריח. הידיעה על מציאתן של השלוש - אמנדה ברי, ג'ינה דה-ג'יזס ומישל נייט - לאחר שנים רבות, תפסה במהרה את הכותרות הראשיות ברחבי ארה"ב. תושבי קליבלנד הכירו את שמותיהן של שתיים מהחטופות, לאחר שנים של חיפושים ואירועים שארגנו המשפחות.

בימים לאחר מכן, התבררה גם התמונה הקשה על החוויות שעברו השלוש בביתו של קסטרו. הן עברו התעללויות מיניות ונפשיות, ונכבלו בחבלים ושרשראות. ברי הרתה לקסטרו וילדה בת לפני שש שנים, וסיפרה לרשויות כי היא, בתה ושתי החטופות האחרות לא ראו רופא במהלך השנים. נייט סיפרה שהפילה חמש פעמים משום שקסטרו הרעיב והכה אותה. לאחרונה הופיעו השלוש בסרטון וידאו, והודו לציבור על תמיכתו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ