שחקן פורנו רביעי בארה"ב הודה שהוא נשא HIV; חשש מהתפרצות בתעשייה

השחקן פנה לקרן למלחמה באיידס וחשף שהוא נשא. בקרן לוחצים על מפיקים לחייב שימוש בקונדומים: "זו רולטה רוסית. לא יודעים כמה יידבקו עד שזה ישתנה"

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

שחקן פורנו רביעי בארצות הברית גילה כי הוא נשא של נגיף האיידס, HIV. הפרסום מעלה חשש מהתפרצות של הנגיף בתעשיית הסרטים למבוגרים בקליפורניה. השחקן חשף זאת בפני קרן למלחמה באיידס בלוס אנג'לס.

מייקל ויינסטין, נשיא הקרן, סיפר על כך בהודעה לתקשורת: "אני יכול לאשר כי שחקן גבר הגיע אלינו ואמר כי נדבק ב‑HIV". לדבריו, הגילוי הנוסף ילחץ ככל הנראה על התעשייה להקפיא את ההפקות הנוכחיות, ויגביר את הקריאות לחייב בחוק את השימוש בקונדומים. "זו רולטה רוסית. אני לא יודע כמה אנשים יידבקו לפני שמשהו ישתנה", הוסיף ויינסטין.

פרטיו של השחקן הרביעי לא נמסרו בשל הסודיות הרפואית שלה הוא זכאי, וגם לא נמסרו הנסיבות שבהן נדבק או מסר את המידע לקרן.

עד כה נחשפו שני שחקני פורנו שנדבקו. שחקנית אחת, בת 29, הידועה בשם הבמה קמרון ביי, היתה הראשונה שחשפה את זהותה בפומבי באוגוסט, וסיפרה כי תוצאות הבדיקה השגרתית שלה היו חיוביות. בתגובה קראה "קואליציית חופש הביטוי", ארגון גג לתעשיית הפורנוגרפיה, להשהיה בת שבוע של הצילומים כדי לאפשר לשחקנים נוספים להיבדק.

שחקן הפורנו רוד דיילי, אחד השחקנים שנדבקו בHIV אשתקד

ב‑3 בספטמבר, זמן קצר לאחר שהשהיה פגה, שחקן הידוע בשם רוד דיילי, שהיה בקשר רומנטי עם ביי, הודיע בטוויטר כי גם הוא נדבק בנגיף. "תופים בבקשה! אני בן 32, ונשא HIV. לפי התסמינים, נדבקתי לאחרונה". הוא הוסיף כי בדיקה שעבר חודש לפני כן היתה שלילית: "יש לי מזל שעלו על זה מוקדם, כך שאוכל להפציץ את החרא הזה בתרופות".

לאחר מכן, החזיר ארגון הגג את הקפאת ההפקות ב-6 בספטמבר לאחר שרופא הקשור אליו אמר כי הבדיקות של שחקן שלישי היו חיוביות. המקרה הרביעי עדיין לא אושר בידי ארגון הגג של התעשייה.

הוויכוח העיקרי בין הקרן למלחמה באיידס לבין התעשייה היא לגבי השימוש בקונדומים. לדברי ויינסטין, השאלה אם השחקנים נדבקו במהלך הפקה או לא דוחקת לפינה את הסוגיה הבסיסית - קונדומים מונעים איידס.

מנגד, עמדת מפיקי הפורנו באזור סן פרננדו בלוס אנג'לס נותרה כי אין לחייב שימוש בקונדומים, בטענה כי החלטה כזו תחסל את התעשייה וכי בדיקות שגרתיות מגנות על השחקנים. לא התקבלה עדיין תגובה של ארגון הגג, אך נמסר כי נשקל להגביר את תכיפות הבדיקות, מ‑28 ימים בין בדיקות ל‑14.

בשנה שעברה אישרו המצביעים הצעה המחייבת שימוש בקונדומים במחוז לוס אנג'לס, אך האכיפה היתה רופפת מאז. הצעת חוק שתחייב שימוש בקונדומים ברחבי קליפורניה עדיין תקועה בבית הנבחרים בבירה סקרמנטו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ