אמריקאית הרעיבה את בתה המאומצת והותירה אותה לקפוא למוות

בית המשפט בוושינגטון קבע כי קארי ולארי ויליאמס התעללו בילדיהם המאומצים מאתיופיה, וכי האם הותירה את הבת בחצר בלילה קר וגרמה למותה

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

אשה במדינת וושינגטון שבארצות הברית הרעיבה את בתה המאומצת מאתיופיה, שהיתה בת 13 , והותירה אותה לקפוא למוות. התביעה במחוז סקאגיט מסרה כי בית המשפט הרשיע את האם קארי ויליאמס ברצח תוך התעללות, והאב לארי ויליאמס הורשע בהריגה מדרגה ראשונה.

עוד נמסר כי האשה גידלה את הילדה לפי חוקים דתיים נוקשים המופיעים במדריך נוצרי להורות. הילדה, האנה ויליאמס, הושארה בלילה בחצר בית המשפחה, וקפאה למוות במאי 2011, אחרי שנמצאה מחוסרת הכרה מעט אחר חצות, בשעה שהטמפרטורה עמדה על 4 מעלות צלזיוס.

לארי וקארי ויליאמס, תושבי העיר סדרו-וולי הממוקמת בין סיאטל לוונקובר שבקנדה, נעצרו בספטמבר 2011, יותר מארבעה חודשים אחרי שהאנה גוועה למוות בחצר ביתם. חוקרי התביעה מסרו שהאנה סבלה מהתעללות גופנית ומהרעבה, אולצה לישון בחוץ ולהשתמש בשירותים מחוץ לבית, ואיבדה הרבה ממשקלה מאז שאומצה ב‑2008. הם הוסיפו שאחיה בן ה‑10 שאומץ אף הוא מאתיופיה, סבל מיחס דומה.

האם קארי ויליאמס לאחר הרשעתה בבית המשפט במדינת וושינגטוןצילום: אי-פי

ההורים לא קיימו כל קשר עם בני אדם מחוץ למשפחה. הם חינכו את ילדיהם בבית, תוך שמירה על משטר קפדני, המפורט במדריך גידול הילדים הנוצרי To Train Up a Child. אולם, החוקרים ציינו שלהיבט הדתי של המקרה לא היה קשר לאישומים הפליליים.

המשפט נמשך שבעה שבועות. בחקירות הנגדיות דמעה האם, אך הגיבה בהתרסה לשאלות התביעה. כשהוצגו בפינה תמונות של ילדיה, האשימה את התובעים כי קרעו את משפחתה לגזרים. “עשיתי ככל יכולתי ונהגתי למיטב הבנתי”, אמרה. בסרטון: כתבה על מותה של האנה ויליאמס

בנוסף לאישומים הקשורים למותה של האנה הורשעו שני ההורים בתקיפת בנם בן ה‑10. על שניהם עלול להיגזר מאסר עולם בגלל נסיבות הפשע המחמירות, אך התביעה מסרה שאורך המאסר נתון להחלטתו של השופט. גזר הדין יינתן באוקטובר.

אין זה המקרה היחידי בשנים האחרונות שבו באה לידי ביטוי פגיעותם של ילדים שנולדו מחוץ לארה”ב, שאותם אמצו משפחות אמריקאיות. בינואר השנה מת מקס שאטו, פעוט שאומץ ברוסיה על ידי זוג טקסני. בית המשפט קבע ששאטו פגע בעצמו, ולא האשים את ההורים בגרימת מותו, אבל לטענת רוסיה, המקרה מצדיק את האיסור שהטילה ב‑2012 על אימוץ ילדים רוסים בידי אמריקאים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ