גרדיאן

אזרח אורוגוואי המואשם בפדופיליה ונעלם לפני ארבעה חודשים בהרי האנדים, נמצא בתחילת השבוע בחיים, אחרי שהצליח לשרוד את החורף המקפיא באזורים הגבוהים ביותר של חצי הכדור הדרומי.

התקשורת המקומית דיוווחה כי האיש, ראול פרננדו גומס סירקונגי, בן 58, ניסה בחודש מאי לחצות את רכס ההרים מצ’ילה לארגנטינה ומצא את עצמו במצוקה אחרי שהאופנוע שלו התקלקל. מאז, התקיים מאכילת סוכר, צימוקים ועכברושים שצד בעזרת מלכודת. וכן מוצרים שמצא במחסה שלגים שנועד לסייע למטפסים שנקלעו למצוקה.

גומס התגלה על ידי נציגי מחוז סן חואן שבצפון ארגנטינה, בגובה של 2,840 מטרים מעל לגובה פני הים, בעת שאלה עסקו במדידת גובה השלג. “הוא נראה מאושר. הוא אמנם סבל מרעב ומחרדות, אבל בסך הכול נראה בסדר”, אמרו הפקחים שגילו את גומס על הרגע שבו הבחינו בו מנופף להם לשלום מהמחסה.

גומז. ירד 20 ק"ג אך נמצא במצב בריאותי טובצילום: אי–פי

אחרי שזכה לטיפול ראשונה הועבר גומס לבית החולים בעיר סן חואן. הרופאים מסרו כי על אף שאיבד 20 ק”ג ממשקלו וסבל מהתייבשות, גומס נמצא במצב בריאותי יחסית טוב וכי העובדה שהצליח לשרוד את הטמפרטורות הנמוכות מאוד השוררות באזור זה בחורף - היא נס.

נגד גומס כבר הוצא צו מעצר והוא יוסגר לאורוגואי, שם הוא מואשם בתקיפה מינית של ילד בן 8. העיתון “אל פאיס” דיווח שגומס נסע לצ’ילה כדי להשתתף בכינוס של אופנוענים, אולם מעריכות כי ניסה להימלט ממעצר בארצו, שבה הוצא נגדו צו איסור יציאה. בדרכו חזרה לאורוגואי התקלקל אופנועו של גומס והוא החליט לנסות ולחצות את רכס האנדים ברגל. ב–11 במאי שלח מסרון ובו סיפר על כוונתו זו והדגיש כי אם לא יתקבלו ידיעות נוספות ממנו בתוך שבוע, יש להודיע לשלטונות כדי שיחפשו אחריו.

גומז בבית החולים בסן חואןצילום: רויטרס

משפחתו של גומס פנתה לאינטרפול באורוגואי ב-19 במאי, אך הידיעה על היעלמותו הגיעה לארגנטינה רק כעבור עשרה ימים, כשבתו פטריסיה התקשרה למשטרת סן חואן. החיפושים אחריו נמשכו יותר מחודש והופסקו בתחילת יולי בשל סופות שלגים.

גומס אינו האורוגואי הראשון שתועה בהרי האנדים ונאלץ לחיות בגבהים תקופה ארוכה. ב–1972, התרסק באזור מטוס ובו 40 נוסעים וחמישה אנשי צוות. הנוסעים, שהיו שחקני ראגבי מאורוגואי, חבריהם ובני משפחותיהם, נמצאו כעבור 71 ימים. 17 מהם הצליחו לשרוד בזכות אכילה מבשר הגופות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ