אי-פי

אישה מוויינווד אוקלהומה וקנגרו המחמד שלה מצאו בית חדש לאחר מאבק נגד מועצת העיר על זכותה להחזיק בבעל החיים. לאחר שנתיים שבהן נאבקה כריסטי קר, הסובלת מדיכאון קליני, על זכותה להחזיק ב”קנגרו טיפולי”, היא מצאה בית לה ולאירווין, הקנגרו האדום שלה, בגן חיות לבעלי חיים אקזוטיים.

בבוקר באחד מימי השבוע בגן החיות גרולד ויין, ישב לו אירווין על כיסא מרופד ליד קר במכלאה. אחר כך שיחק עם לרסן, גור של טיגריס סיבירי, בבית הצוות. הבית החדש טוב הן לאירווין והן לקר, כך אמרה. הוא יכול ליצור קשרים עם בני אדם אחרים וגם עם כמה בעלי חיים, וחייה הרגשיים זוכים להעשרה בשל היותה בסביבת בעלי חיים.

“כשהיינו הוא ואני לבד, הוא כאילו ניזון מהדיכאון שלי”, אמרה קר המתגוררת בבית הצוות בגן החיות. “הוא אוהב בני אדם, הוא אוהב להיות בסביבת בני אדם, וכאן זה קורה כל הזמן”.

לאירווין הקנגרו יש חבר חדש, גור טיגריס בנגליצילום: אי–פי

עם זאת, אירווין אינו רשאי לשחק עם פלוטו, הקנגרו האחר שבגן החיות, הגר ליד אגמון. קר וג’ו שרייבווגל, מייסד גן החיות, חוששים שאירווין יאבד את שיווי המשקל וייפול למים. הם מקווים לבנות בעתיד גדרה חדשה לקנגרו החדש. אירווין החלים משיתוק חלקי שממנו סבל לאחר שהתנגש בגדר לפני שנים אחדות.

קר ואירווין בן השלוש הגיעו לגן החיות אחרי סכסוך עם בעלי תפקידים בברוקן ארו. המטפל של קר הוציא אישור שאירווין משמש חיית מחמד טיפולית על פי החוק. אולם, גורמים במועצת העיר חששו שאירווין עלול לסכן את שלום הציבור.

זכר בריא של קנגרו אדום עשוי להגיע לגובה של יותר משני מטרים, לשקול כ–90 ק”ג, ומסוגל לדלג למרחק של כ–7.5 מטרים בקפיצה אחת. אולם, הווטרנירים סבורים שאירווין לא ישקול יותר מ–22.5 ק”ג בשל פציעתו ומשום שסורס. אירווין הוסיף כתשעה ק”ג למשקלו בשנתיים האחרונות, וכיום הוא מסוגל לקפץ טוב יותר.

לסלי קר ואירווין הקנגרו, יישארו ביחדצילום: אי–פי

מועצת העיר אישרה תקנה מיוחדת שאפשרה לקר להחזיק את אירווין בגבולות המוניציפליים בתנאים מסוימים. הרישיון להחזיק בחיות אקזוטיות דורש מבעליהן פוליסת ביטוח של 50 אלף דולרים למקרה שבעל החיים יפגע במישהו, הבטחה לדיור הולם ומילוי כל ההנחיות הפדרליות והמדינתיות של רישיון. תורם אלמוני שילם על פוליסת הביטוח של קר.

עם זאת, תסכולה בשל יחסם של בעלי תפקידים בעיר ולכן עברה עם אירווין תחילה לקלרמור, אחר כך לבית הוריה במקאלסטר ובמארס לגן החיות. “הצענו לה ולאירווין מקום מגורים בגן חיות, ומאז הם כאן”, סיפר שרייבווגל, מייסד גן החיות.

באתר יש כ–800 בעלי חיים, מרביתם הגיעו ממקלטים לבעלי חיים ומגני חיות, ועובדים בו 18 בני אדם. לדברי שרייבווגל, זהו מקום שבו בעלי חיים ובני אדם מקבלים הזדמנות שנייה. “רוב המתנדבים הם נרקומנים ואלכוהוליסטים לשעבר, על סף הכלא”, הוא מספר. “למה יש אנשים הפונים לסמים ולאלכוהול? לרוב כי הם לא מתאימים לסביבה. כאן בעלי החיים לא שופטים אותם”.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ