לראשונה זה 60 שנה, שני הוריקנים פקדו את מקסיקו במקביל

מניין ההרוגים בסופות "מנואל" ו"אינגריד" מתקרב ל-100. רבבות תקועים בעיר הקיט אקפולקו עקב השטפונות ותנאי מזג האוויר

לוגו אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי

בקול נמוך, אך רועם, שטף גל של סלעים ובוץ את המדרונות המובילים אל הכפר הנידח לה- פינטדה שבמערב מקסיקו. הגל שיטח את מרבית הבתים וחלק ניכר מאוכלוסיית הכפר הקטן נקבר תחתיו. לפחות 70 בני אדם עדיין נעדרים. גופותיהם של 15 כבר חולצו.

זו אולי הטרגדיה הגדולה ביותר בשבוע שבו פקדו שתי סופות הוריקן את מקסיקו. מניין ההרוגים בהצפות ובשטפונות שגרמו הגשמים העזים עומד עד כה על 97, לא כולל עשרות הנעדרים בלה-פינטדה. שר הפנים המקסיקאי, מיגל אנחל אוסוריו צ'ונג, אמר כי כוחות ההצלה מתקשים בחילוץ נפגעים מכיוון שהמים עדיין זורמים בעוצמה במקומות רבים והחשש למפולות בוץ נוספות גדול.

יחידת התיאום הפדרלית להגנה אזרחית מסרה כי לפחות 35 אלף בתים ברחבי המדינה ניזוקו או נהרסו. גם גשרים וכבישים רבים ניזוקו, ובהם "אוטוסטרדת השמש" – כביש מהיר בעל ארבעה מסלולים המחבר בין אקפולקו לבין מקסיקו סיטי. מרבית צירי התנועה אל עיר הקיט שלחוף האוקיינוס השקט סגורים מאז פגעו ההוריקנים "מנואל" ו-"אינגריד".

מנואל היכה קשות באקפולקו ומשם המשיך צפונה למדינת המחוז סינלואה בטרם החל להיחלש. מושל המדינה, מריו לופס ואלדס, מסר כי כ-100 אלף בני אדם נפגעו במישרין או בעקיפין מההוריקן. משמר החופים חילץ אלפי דייגים שנקלעו למצוקה בלב ים בגלל ההוריקן. בתי הספר, כמו יתר מוסדות הציבור, נסגרו.

דרומה משם, באקפולקו, ממתינים זה יומיים רבבות תיירים בשדה תעופה מחוץ לעיר. מטוסים צבאיים מוציאים אותם באיטיות מהאזור, שנפגע אף הוא בשטפונות. גורמים רשמיים מסרו כי 60-40 אלף תיירים עדיין נמצאים בעיר. תנאי מזג האוויר הגרועים מקשים גם על חילוץ של אזרחים שנתקעו באזורי ספר.

ממש באותם ימים פקד את חופיה המזרחיים של מקסיקו ההוריקן אינגריד, והסב נזקים לסביבה אם כי פחותים מאלה שגרם מנואל. זו הפעם הראשונה ב-60 השנים האחרונות שמקסיקו מתמודדת עם שני הוריקנים במקביל. נשיא מקסיקו, אנריקה פנייה נייטו, ביטל את נסיעתו לעצרת הכללית בניו יורק בשל מצב החירום בארצו.

תושב קויוקה בדרום מערב המדינהצילום: אי-אף-פי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ