חולצת הכדורגל בצ'ילה וארץ פלסטין השלמה

הקהילה היהודית במדינה זועמת על החולצה החדשה של המועדון "פלסטינו", שבה הספרה "1" היא מפת הארץ השלמה, רק שכל כולה פלסטין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

חולצת כדורגל מציתה מלחמת מלים בין הקהילה היהודית בצ'ילה לבין הקהילה הפלסטינית. את הסכסוך הצית מועדון הכדורגל "פלסטינו" מהעיר אסטסיון סנטרל, המייצג כפי שעולה משמו את המהגרים הפלסטינים במדינה.

אנשי המועדון המקצועני החליטו לאמץ על חולצות שחקניו את מפת ארץ ישראל בשלמותה במקום הספרה "1", באופן הרומז על כך שכל הארץ היא פלסטין.

חררדו גורודישר, נשיא הקהילה היהודית בצ'ילה, זעם על הצעד ודרש התנצלות מצד המועדון, המשחק בליגה הראשונה במדינה, שבעבר אימן אותו מאמן מנצ'סטר סיטי כיום, מנואל פלגריני. כמו כן, דרש גורודישר כי ההתאחדות לכדורגל תאסור על לבישת החולצות, מאחר שהן אינן מכירות בקיומה של מדינת ישראל.

"אנו יודעים שפיפ"א וההתאחדות אוסרים על פעולות מהסוג הזה. ההצהרה פוליטית הזאת לחלוטין אינה במקום ומחוץ להקשר, בהביאה את הסכסוך של המזרח התיכון לארצנו, תוך שימוש בכדורגל ובכל מה שסביבו, כדי להסית לשנאה בין שתי הקהילות ולעוות את המידע בדעת הקהל", הוסיף גורודישר.

אולם, ההתאחדות מסרה בהודעה אתמול (שני) כי היא תומכת בבחירת החולצה של "פלסטינו". הקהילה הפלסטינית בצ'ילה היא מהגדולות בעולם, והיא מונה כ-350 אלף בני אדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ