משפחת אסיר שסבל 26 דקות לפני שהוצא להורג תובעת שינוי במדיניות

לפי התביעה, התרופות שהרכיבו את קוקטייל המוות מיוצרות באופן בלתי חוקי וגורמות לסבל רב לפני שהן מביאות למוות

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים17
לוגו אי-פי
אי-פי

תהליך הוצאתו להורג של אסיר מאוהיו, במהלכה נגרם לו סבל רב וממושך, לא צריכה להתרחש שוב אי פעם, כך נכתב בתביעה שהגישה משפחתו של האסיר. בתביעה, שהוגשה ביום שישי בערב, נטען כי יצרנית התרופות שמרכיבות את קוקטייל המוות עשתה זאת באופן בלתי חוקי ויש לאסור עליה להשתתף בהרכבת הקוקטייל שמשמש להוצאות להורג בארה"ב.

האסיר, דניס ב. מקגווייר, הוצא להורג ב-16 בינואר לאחר שהורשע ברצח ובאונס ג'וי סטיוארט ב-1989. הוצאתו להורג נמשכה 26 דקות, והיא הארוכה ביותר מאז שאוהיו החזירה את עונש המוות ב-1999. "מקגווייר חווה התנשמויות חוזרות, הוא חרחר, גבו התקער ונראה שהוא סובל מכאבים עזים", נכתב בתביעה, "זה נראה ונשמע כאילו הוא נחנק למוות". בעקבות התהליך הארוך והמייסר הזה, רבים דרשו את הקפאתו של עונש המוות במדינה.

בתביעה נפרדת, שהוגשה ביום חמישי, דרשו לא להוציא להורג אסיר אחר, שהוצאתו להורג נקבעה למארס, בטענה שכשמשתמשים בקוקטייל הנוכחי, האסיר יכול להיות חי גם 45 דקות לאחר שהוכרז מותו. עורכי דינו של הרוצח גרגורי לוט טוענים כי אוהיו מפירה את חוקי המדינה ואת החוקים הפדרליים כשהיא משתמשת בתרופות שלא מאושרות.

בני משפחתו של דניס מקגווייר, במסיבת עיתונאים בה הודיעו על הגשת התביעהצילום: אי–פי

התביעה שהגישה משפחתו של מקגווייר מכוונת ליצרנית התרופות הוספירה, שעל פי התביעה מייצרת את התרופות באופן בלתי חוקי. החברה ידעה שהתרופות שלה משומשות בהוצאות להורג אך המשיכה למכור אותם למדינת אוהיו, על פי התביעה, שדורשת פיצויים בסך 75 אלף דולר. "הוספירה הייתה צריכה לדעת שהתרופות יגרמו לסבל קיצוני ולכאבים עזים תוך כדי תהליך ההוצאה להורג", נכתב בתביעה.

דניס מקגוויירצילום: אי–פי

ב–2011 הפסיקה חברת הוספירה לייצר סודיום תיופנטל, סם הרדמה שאוהיו ומדינות נוספות בארה"ב השתמשו בו בהוצאות להורג, לאחר שהרשויות באיטליה, שם ממוקם המפעל שמייצר את הסם, דרשו שהתרופות לא ישמשו להוצאות להורג.

רופא מרדים שנשכר על ידי עורכי הדין של משפחת מקגווייר חזה עוד לפני ההוצאה להורג כי האסיר יסבול ייסורים רבים, ויחווה דבר שנקרא "רעב לאוויר", ניסיון להכניס אוויר לריאות בעוד הוא נחנק. מרדים אחר, שנשכר על ידי המדינה, ניסה להפריך את הטענה. הרופא, מארק דרשוויץ מאוניברסיטת מסצ'וסטס, אמר גם הוא שדרכי הנשימה של מקגווייר ייחסמו והוא עלול לחרחר כתוצאה מכך, אך טען שלא יסבול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ