המחוקק האמריקאי המעורב בפרשת הרב פינטו איים להשליך כתב ממרפסת

מייקל גרים, החשוד כי סחט את הרב, נקרא להגיב על נאום אובמה, וכשנשאל על הפרשה הפסיק את הריאיון ואיים באלימות על הכתב

חבר הקונגרס הרפובליקאי מייקל גרים, החשוד כי היה מעורב בסחיטתו של הרב יאשיהו פינטו, איים לפגוע פיזית בכתב טלוויזיה הלילה (רביעי), כמה שעות לאחר נאומו לאומה של הנשיא ברק אובמה. גרים אמר לכתב רשת NY1 מייקל סקוטו כי "ישבור אותו" ואיים להשליך אותו ממרפסת.

הוא אמר את הדברים כמה רגעים לאחר שהפסיק ריאיון עם סקוטו, מאחר שזה החל לשאול את גרים לגבי ההאשמות נגדו. מהרשת נמסר כי התנהגותו היתה "בלתי מקובלת", וכי הם דורשים שיתנצל: "אנו מוטרדים מאוד כשמישהו מאיים על כתב שלנו, ובייחוד כשמדובר בחבר קונגרס".

בסרטון שהתפרסם נראה גרים חותך את הריאיון עם העלאת הנושא, ואז חוזר ומתעמת בצורה מאיימת עם הכתב. בין היתר אמר לו "בפעם הבאה אזרוק אותך מהמרפסת המזדיינת", ו"אשבור אותך כמו ילד".

גרים מסר בהודעה: "כעסתי מאוד מאחר שעשיתי להם טובה בכך שמיהרתי להתראיין אצלם מבין כמה בקשות. הכתב ידע שאני ממהר, ושם רק כדי להגיב על הנאום, וכי לא היה לי זמן לדבר על נושאים אחרים. דיברתי כך על הכתב מאחר שאני מצפה לרמה מסוימת של מקצוענות ושל כבוד, ומאחר התאמצתי לעשות לכתב טובה. אני בספק אם אני חבר הקונגרס הראשון לנזוף בכתב, ובטוח שלא אהיה האחרון".

החודש עצרו סוכני אף-בי-איי את דיאנה דוראנד, מגייסת תרומות עבור גרים, בחשד שהעבירה למסע הבחירות שלו יותר מ-10,000 דולר. כמו כן, מתנהלת חקירה פדרלית נגד המחוקק הרפובליקאי בחשד שקיבל כסף באופן בלתי חוקי מפינטו ואנשיו. הרב היה קורבן לסחיטה לכאורה מאנשי עסקים שטענו שאם לא ישלם להם הם יחשפו חומרים רפואיים על משפחתו. לפי החשד, פנה פינטו לגרים, וזה הבטיח לו לטפל בבעיה תמורת כסף. כמה חודשים אחר כך עלה החשד כי גרים הוא אחד מאנשי העסקים שסחטו את הרב בעניין המידע הרפואי.
פרשת פינטו - מי נגד מי?  צפו במדריך הקצר:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ