20 תלמידים נפצעו באירוע דקירה בתיכון בפנסליבניה

ארבעה מהנערים נפצעו קשה. הדוקר הוא תלמיד בן 16, שביצע את המעשה עם תחילת יום הלימודים, והוכנע לבסוף על ידי מאבטח ומנהל בית הספר

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

19 תלמידים בני 17-14 ואדם מבוגר נדקרו על ידי תלמיד בן 16 בבית הספר התיכון Franklin Regional High באחד מפרבריה של העיר פיטסבורג, במדינת פנסילבניה ארה"ב. כשהוא מצויד בשני סכינים, אלכס הריבל, דקר הבוקר (רביעי) כל מי שנקרה בדרכו, בזמן שהתלמידים הלכו אל הכיתות שלהם עם תחילת יום הלימודים. הוא הפסיק רק לאחר שהוכנע על ידי מאבטח, שגם הוא נפצע מהדקירות, וסגן מנהל בית הספר.

ארבעה מהפצועים במצב חמור, כפי שדיווח כריס קאופמן, מנהל מחלקת הטראומה בבית החולים Forbes הקרוב ביותר לבית הספר, אליו הגיעו שמונה תלמידים, לרשת סי־אן־אן. הפצועים האחרים דווחו כבעלי חתכים קלים בלבד, חלקם לא בהכרח מדקירות הסכין, אלא מהכאוס ששרר במקום בעקבות הדקירות, כך מסר דן סטיבנס, אחד מגורמי הביטחון שהגיעו למקום, לסוכנות הידיעות אי־פי. כל הפצועים לא נמצאים בסכנת חיים וצפויים להחלים בהקדם ולחזור לתפקוד מלא.

האוטובוסים שהסיעו את תלמידי תיכון פרנקלין הבוקר חונים מחוץ לשער בית הספר

בתחילה המשטרה לא פרסמה את זהות התוקף, אבל עתה מסרה את שמו וקבעה כי יישפט כאדם מבוגר ולא כקטין. עוד לא ברור מה היה המניע, אבל החוקרים מסרו שהם בודקים דיווח על כך שבלילה שקדם לאירוע התקיימה שיחת איום בין החשוד לבין תלמיד אחר בתיכון. לא ברור אם החשוד איים או קיבל איום. אחד מהתלמידים הפעיל את האזעקה כמה דקות לאחר שהחשוד החל לדקור. זה גרם למהומה, אבל גם איפשר לתלמידים רבים לצאת מאזור הפגיעה.

שטח בית הספר נסגר והמשטרה עורכת חקירה במקום. אב של אחת התלמידות בבית הספר התיכון סיפר לכתב CBS שביתו המבוהלת התקשרה אליו וסיפרה שדקרו את חברתה בבית הספר. "מעולם לא ציפיתי שדבר כזה יקרה", הוא אמר, "תמיד חשבתי שכאן בקהילה אנחנו בטוחים". מייקל פלוט, תלמיד בן 18, סיפר לתקשורת שהגיע לבית הספר וראה דם בכל עבר ותלמיד פצוע לידו זועק לעזרה. הוא סיפר שהוא יודע מי החשוד, אבל לא הכיר אותו באופן אישי. "שמעתי שהוא ילד נחמד, אני לא מבין מה הוביל אותו לעשות את מה שעשה", הוסיף.

מושל פנסילבניה תום קורבט פרסם הודעה בה אמר: "הייתי בשוק ונעצבתי לשמוע על האירוע שהתרחש הבוקר כשהתלמידים הגיעו לתיכון פרנקלין. כהורה וכסב, איני יכול לחשוב על משהו יותר מבהיל מאשר אלימות חסרת טעם נגד ילדים. לבי ותפילותיי מופנות לכל הקורבנות והוריהם". אחד הקורבנות מכיתה י"א, שחקן בנבחרת הכדורגל, בסלפי מבית החולים:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ