"הארץ"

המשטרה בקנזס סיטי בארצות הברית הודיעה אמש (ראשון) על שני מקרי ירי בשני פרברים של העיר, במרכז הקהילה היהודית באוברלנד פארק ובכפר שלום, מרכז דיור מוגן, שבפרבר ליווד הסמוך. לפי המשטרה, שלושה בני אדם נהרגו בשני האתרים. במסיבת עיתונאים שקיימו הרשויות, אמר ראש העיר כי המשטרה חוקרת את המקרה, וכי לפי שעה נראה שאפשר לחזור לשגרה.

אדם אחד נלקח למעצר, כנראה היורה. בשלב מאוחר יותר נחשפה זהותו של האיש בתור פרייז'ר גלן קרוס הבן, תושב מדינת מיזורי שגובלת בקנזס ממזרח, בן 73. רשתות החדשות המקומיות דיווחו כי עם מעצרו, צעק קרוס לעבר השוטרים "הייל היטלר". קרוס מוכר כפעיל גזעני, ובשנות ה-80 של הנהיג קבוצה שהשתייכה לארגון הגזעני קו קלוקס קלאן. הוא ישב בכלא לאחר שהורשע במספר עבירות נשק וגזענות, ואף ניסה להיכנס לפוליטיקה המקומית ללא הצלחה.

לפי המסתמן, קרוס החל את מסע ההרג שלו במרכז הקהילתי, שם ירה באדם מבוגר והרגו. מהירי נפצע באורח אנוש נכדו של האיש כבן 14, והוא פונה לטיפול בבית החולים, שם מת מפצעיו. לפי דיווח של כומר מקומי, הסב ונכדו השתייכו לכנסייה המתודיסטית וכלל לא היו יהודים. לאחר מרכז הקהילה היהודי, המשיך היורה אל עבר בית הדיור המוגן, שם ירה באשה נוספת והרג אותה. הפרטים על זהויות ההרוגים טרם פורסמו במלואם.

רשת KMBC דיווחה כי כל המרכז של הקהילה היהודית, המייצג את קנזס סיטי רבתי, הושם בעוצר, בזמן שהשוטרים סרקו את האזור בחיפוש אחר יורים. כמו כן, נמסר כי נבדקה משאית שהיתה במגרש החניה המקומי, שחלונותיה נופצו.

צלם של רשת KSHB שהגיע לזירה סיפר על אדם שכיוון נשק לעברו וירה בחלונות של מכוניתו. איש לא נפגע במקרה הזה. 

רשת הטלוויזיה KMBC5 דיווחה כי באותה העת התקיימה במרכז הקהילה תחרות כישרונות, שאליה הגיעו מאות זמרים מרחבי קנזס סיטי, וכי הורים ניסו בייאוש להגיע לילדיהם. כמו כן, באותה העת התקיימו שם חזרות למחזה.

השתתף בהכנת הכתבה: חמי שלו

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ