100 המשפיעים של "טיים": נתניהו בחוץ, פרופ' ענת אדמתי בפנים

הישראלית שכן מופיעה ברשימה לצד אדוארד סנודן ומיילי סיירוס, מלמדת בסטנפורד וכתבה ספר ש"השפיע על בנקים מרכזיים וקובעי מדיניות בעולם"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

הפוליטיקאים הישראלים נותרו השנה מחוץ לרשימת 100 האנשים המשפיעים בעולם של המגזין "טיים" לשנת 2014. הישראלית היחידה ברשימה היא פרופסור ענת אדמתי.

אדמתי מלמדת בסטנפורד וכתבה את הספר "בגדי הבנקאים החדשים" יחד עם מרטין הלוויג. הספר עוסק בהלוואות הגבוהות שנותנים הבנקים בארה"ב, גם אחרי הכללים החדשים של פוסט-המשבר. בהסבר להחלטה נכתב כי אדמתי הצליחה להשפיע על בנקים מרכזיים, קובעי מדיניות וכלכלנים בעולם.

בין המנהיגים המשפיעים בעולם של המגזין, נשיא ארה"ב ברק אובמה, שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי, מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און, נשיא ונצואלה ניקולס מדורו, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל והמועמד לנשיאות מצרים עבד אל־פתח א־סיסי. לצדם ברשימה, נמצאים גם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ונשיא איראן חסן רוחאני.

"באמצעות הפעולות הלא חוקיות שלו באוקראינה, פוטין הזכיר לנו שמנהיגים של מדינות גדולות מסוכנים כאשר הם יוצרים עובדות משלהם", נכתב בדברי ההסבר לבחירת פוטין. על רוחאני נכתב כי "היה להוט לחפש פתרון פוליטי באמצעות דיאלוג ישיר עם ארה"ב" וכי "איראן השעתה את הפעילות הגרעינית כמחווה של רצון טוב, עד שהמשא ומתן יושלם".

תחת הכותרת "טיטאנים" ברשימת ה-100 של המגזין "טיים", מופיעות הזמרת ביונסה והילרי קלינטון. בנימוק להחלטה נכתב כי קלינטון היא סמל לכוח של הנשים ברחבי העולם. "היא הקדישה את חייה להעצמת נשים ברחבי העולם באמצעות פוליטיקה ופילנתרופיה. היא מקור כוח עבור מנהיגות ברחבי העולם".

תחת הכותרת "חלוצים" מופיע אדוארד סנודן כאחד ממאה המשפיעים. "נאמר שהוא גאון מחשבים, אבל הוא בחר לעשות מה שנכון ולא מה שיתרום לו, הוא בחר לעשות מה שנכון, ולא מה שחוקי", נכתב בהסבר לבחירה. "הוא חשף מערכת גלובלית של מעקב שממדיה בלתי נתפסים".

תחת הכותרת "סמלים" נבחר האפיפיור פרנסיסקוס. אובמה כתב עליו כי הוא "גורם לנו לרצות להיות אנשים טובים יותר". מבין האמנים, נבחרה הזמרת מיילי סיירוס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ