אי־פי

האיסור על גיוס טרנסג'נדרים לצבא ארה"ב צריך "להיבדק מחדש", אמר היום (ראשון) שר ההגנה האמריקאי צ'אק הייגל בראיון לתחנת הטלוויזיה ABC. הייגל, הצפוי לבקר בישראל בשבוע הבא, לא ציין במהלך הראיון אם הוא מאמין שהמדיניות צריכה להשתנות, אלא רק אמר בכלליות כי "כל אמריקאי כשיר שרוצה לשרת את מדינתנו, צריך לקבל הזדמנות לעשות זאת אם הוא עומד בקריטריונים ומתאים לצבא".

על פי סקר שנערך לאחרונה על ידי אוניברסיטת סן פרנסיסקו בארה"ב עולה כי כ-15,450 טרנסג'נדרים משרתים היום בצבא או במשמר הלאומי של ארה"ב, תוך שהם מסתירים את העובדה הזו מהגורמים הרלוונטים. ב-2010 הקונגרס העביר חוק המאפשר להומואים ולסביות לשרת בצבא, אך לא התייחס לטרנסג'נדרים.

הייגל אמר שהנושא של טרנסג'נדרים המשרתים בצבא הוא מורכב יותר מהומואים ולסביות והסביר: "הנושא הזה מחייב התייחסות רפואית שבזמנים ומקומות מסוימים לא תמיד יכולה להינתן", אמר.

שר ההגנה של ארה"ב, צ'אק הייגל, בשבוע שעברצילום: אי–פי

המרכז הלאומי לשוויון לטרנסג'נדרים מסר כי הוא מברך על דבריו של הייגל. מנכ"לית הארגון מארה קיסלינג אמרה שהחוקים האוסרים על טרנסג'נדרים לשרת בצבא מושתתים על דעות קדומות מיושנות וסטראוטיפיות. "אם שר ההגנה היה יכול להיפגש ולשוחח עם הטרנסג'נדרים המשרתים בכוחות הביטחון, הוא היה מבין שהתשובה ברורה מאליה - אלו אנשים מדהימים שמשרתים את המדינה למרות שהם צריכים להסתיר פרט בסיסי על זהותם", היא אמרה.

סיפור מוכר של טרנסג'נדר ששירת בצבא ארה"ב הוא המקרה של ברדלי מנינג, המרצה 35 שנות מאסר לאחר שהדליף מסמכים מסווגים לאתר וויקיליקס. מנינג, ששינה את שמו לצ'לסי, נלחם עתה להיות מוכר כאישה. הוא גם ביקש לקבל טיפול הורמונלי, אך הצבא מסרב בטענה כי אינו מספק טיפולים כאלה.

מתוך הספר "גוף טרנס, עצמי טרנס" שנכתב עבור וע"י טרנסג'נדרים. יצא לאור החודשצילום: אי–פי

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ