גרדיאן וניו יורק טיימס

ג'יל אברמסון, העורכת הראשית של הניו יורק טיימס, עוזבת במפתיע את תפקידה. יחליף אותה דין באקט, אחד משני העורכים המנהלים של העיתון - כך הודיע היום (רביעי) העיתון. אברמסון, בת 60, היתה האשה הראשונה בתפקיד; באקט יהיה השחור הראשון להוביל אותו. בידיעה הראשונית באתר העיתון נכתב: "הסיבות להחלפה אינן ברורות כרגע". כמו כן, נודע כי עורכת העיתון הצרפתי "לה מונד", נטלי נוגאירד, אף היא האשה הראשונה בתפקיד, התפטרה לאחר מאבק עם עובדים בכירים בעיתון.

בהודעה לא נמסר מה הסיבה לעזיבתה של אברמסון, שהיתה בעבר כתבת חוקרת ועורכת בדסק העיתון בוושינגטון ומונתה לתפקיד הבכיר ב–2011. בהודעה שהתפרסמה באתר האינטרנט של העיתון אמרה אברמסון: "אהבתי את תקופתי בטיימס. יצא לי לעבוד עם העיתונאים הטובים בעולם". היא ציינה את מינויין של נשים לתפקידי עריכה בכירים כאחד מהישגיה הגדולים.

המו"ל של העיתון, ארתור סאלצברגר הבן, מסר באותה ההודעה כי "אין עיתונאי בחדר החדשות שלנו או בכל מקום אחר, שיש לו הכישורים לקבל על עצמו את האחריות של העורך הראשי בזמן הזה, כמו דין באקט. הוא כתב יוצא מהכלל ועורך בעל שיפוט חדשותי ללא רבב, הנהנה מאמונם ומתמיכתם של עמיתיו למקצוע ברחבי העולם ובכל הארגון". באקט, בן 57, הוא כתב זוכה פרס פוליצר וערך בעבר את הלוס אנג'לס טיימס.

ג'יל אברמסון עמדה בראש ניו יורק טיימס מאז 2011צילום: בלומברג

בצרפת עזבה עורכת "לה מונד" נטלי נוגאירד את תפקידה לאחר מאבק כוחות עם עובדים בכירים בעיתון שמחו על כוונתה לערוך שינויים נרחבים בעיתון. בשבוע שעבר התפטרו שבעה עורכים בכירים לאחר חילוקי דעות על פורמט ההדפסה החדשה, על הצגת מהדורה לטאבלטים ועל שינויים בהרכב כוח האדם.

"ההתקפות האישיות והישירות נגד ההנהלה ונגדי מונעות ממני ליישם את השינוי שאני ובעלי המניות, הדורש הסכמה רחבה של צוותי העריכה", כתבה העורכת בדואר אלקטרוני לצוות העיתון. נוגאירד התפרסמה ככתבת חוץ שסיקרה את אירופה ואת רוסיה; היא זכתה בפרסים על עבודתה בסיקור הסכסוך בצ'צ'ניה, אך לא היה לה ניסיון רב בפוליטיקה הפנימית של העיתון.

התפטרותה הגיעה לאחר כשנה, מאז קיבלה את תמיכת 80% מהעובדים בהצבעה על איוש התפקיד הבכיר, לאחר מות העורך הקודם אריק איזראלביץ' מהתקף לב. בשנים האחרונות נקלע העיתון לחובות, כמו עיתונים רבים ברחבי העולם. אף שלעובדים יש השפעה על ניהול העיתון, ב–2010 השתלטה עליו שלישיית בעלי הון.

נטלי נוגאירד. לא הצליחה ליישם רפורמה בלה מונדצילום: אי-אף-פי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ