המטיף האסלאמי הקיצוני אבו חמזה הורשע בפעילות טרור

חמזה, שריצה בעבר תקופת מאסר בבריטניה, נמצא אשם בארה"ב בקשרים ובגיוס כספים עבור ארגון אל-קאעדה ובסיוע בחטיפת 16 אזרחים

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

איש הדת המוסלמי קיצוני, אבו חמזה אל-מסרי, הידוע ברטוריקה המתלהמת שלו, נמצא היום (שני) אשם בפעילות טרור במשפטו המתנהל בניו יורק.

האימאם יליד מצרים, שהוסגר לארה"ב מבריטניה, הואשם בהקמת מחנה אימונים של אל-קאעדה בשטח במדינת אורגון בארה"ב בין השנים 1999 ל-2000, בסיוע לחטיפת 16 אזרחים בריטים בתימן, חטיפה בה נהרגו ארבעה בני אדם, ובגיוס כסף עבור מליציות באפגניסטאן.

אבו חמזהצילום: אי–פי

ב-2006 נשלח חמזה לשבע שנות מאסר בבריטניה לאחר שהורשע בהסתה לשנאה ובקריאה להרוג לא-מוסלמים, כשפעל במסגד פינסברי פארק שבצפון לונדון. ממשלת בריטניה הקודמת רצתה להסגירו לארה"ב לפני שירצה את כל תקופת מאסרו, אך ההסגרה עוכבה לאחר שעורכי דינו פנו לבית הדין האירופי לזכויות אדם, בטענה כי ההסגרה תפגע בזכויות האדם בשל העונש הצפוי. בטרם ההסגרה הבטיחה ארה"ב בכתב כי לא תגזור על המטיף עונש מוות.

אבו חמזה נולד במצרים כמוסטפה כאמל מוסטפה, והיגר לבריטניה. ב-1984 הוא התחתן עם אשה בריטית. מוסטפה עבד במועדון לילה בלונדון כדי לממן את לימודיו, אבל החליט לנטוש את אורח החיים המערבי ולהתעמק באיסלאם.

הוא התגרש מאשתו ב-1990 וחזר לזמן קצר למצרים, שם שינה את שמו לשייח אבו חמזה אל-מסרי. ממצרים נסע לפקיסטאן ואפגניסטאן, ובתקופה זו איבד עין ואת שתי ידיו. חמזה חזר לבריטניה וב-1996 החל לעבוד במסגד בפינסבורי פארק והטיף מאז למלחמת קודש "נגד הכופרים" במערב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ