שוטרים באלבקרקי ירו למוות בסכיזופרן, העירייה תשלם למשפחה שישה מיליון דולר

השופטת קבעה שהשוטרים לא פעלו מהגנה עצמית כאשר הכו את כריסטופר טורס ואחר כך ירו בו בחצר ביתו ב–2011

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

העיר אלבקרקי בניו מקסיקו ארה"ב תשלם פיצויים בסך שישה מיליון דולרים למשפחתו של אדם שסבל מסכיזופרניה ונורה למוות על ידי משטרת העיר, כך פסקה השבוע שופטת בניו מקסיקו. בפסק הדין קבעה השופטת המחוזית שאנון בייקון שהשוטרים לא פעלו להגנה עצמית כאשר הכו את כריסטופר טורס, שהיה בן 27 במותו, ואחר כך ירו בו שלא כחוק בחצר ביתו ב–2011. בייקון הוסיפה שהשימוש בכוח קטלני פגע בזכויותיו החוקתיות של טורס.

על פי המשטרה, השוטרים סי־ג'יי בראון וריצ'רד הילגר ירו בטורס בגבו מטווח קצר, שעה שניסו לעצור אותו בגין ניסיון לחטוף מכונית מאשה. בזמן העימות בין טורס למשטרה בחצר ביתו ניסה טורס להכות את הילגר ותפס את אקדחו, כך לדברי המשטרה.

אולם בייקון אמרה שהשוטרים לא הציגו לטורס צו מעצר כשהתעמתו עמו. השופטת קבעה כי הילגר ובראון לא יצרו קשר עם צוות ההתערבות לעתות משבר שעבד עם טורס וגם לא עם בני משפחתו. משפחתו ביקשה מהמשטרה לפעול בדרך זו עוד קודם לכן כדי לשכך את המתח. במקום זאת, השוטרים קפצו מעל הגדר והלכו לקראתו, כך נכתב בפסק הדין. "ההסלמה המיותרת של האירועים, שהשוטרים אחראים לה, ומעשי התוקפנות שלהם החמירו את המצב שלא לצורך ובעקבות זאת נורה טורס למוות", כתבה בייקון.

מפגש של משטרת אלבקרקי בעקבות המקרה, מאי 2014צילום: AP

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ