בית משפט בקנטאקי קבע כי האיסור על זוגות חד מיניים להינשא אינו חוקתי

השופט אמר שהאיסור מפר את הזכות להגנה שווה, מושל קנטאקי אמר כי המדינה תערער. נישואים חד מיניים מותרים כעת ב-19 מדינות בארצות הברית

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

ג'ון הייבורן, שופט פדרלי בעיר לואיסוויל, העיר הגדולה ביות במדינת קנטאקי בארצות הברית, קבע היום (שלישי) כי האיסור של המדינה על בני זוג מאותו מין להינשא הוא הפרה של סעיף ההגנה השווה בחוקה האמריקאית, בכך שהוא מתייחס לזוגות גאים שונה מלזוגות סטרייטים. עם זאת פסיקתו מושהת כרגע, וטרם ברור אם בזמן זה יוכלו זוגות חד-מיניים להוציא רשיון נישואים במדינה.

נישואי בני אותו מין חוקיים כעת ב-19 מדינות בארה"ב, כולל כמה הנחשבות שמרניות, מאז ביטל בשנה שעברה בית המשפט העליון חוק המונע הטבות לזוגות בני אותו מין. לכל מדינה בארה"ב שמורה הזכות להתיר או לאסור נישואי זוגות חד-מיניים בשטחה, אולם סקרים אחרונים בארה"ב מראים כי רוב האזרחים תומכים בנישואי בני אותו מין.

הייבורן ציין בפסיקתו כי כל בית משפט פדרלי שנדרש עד כה לסוגיית האיסור על זוגות חד מיניים להינשא מצא אותו מנוגד לחוקה. מושל קנטאקי, סטיב בשיר, אמר כי המדינה תערער על הפסיקה.

אשלי (מימין) ולינדזי, בחתונתן בחודש שעבר בעיר פילדלדפליה, לאחר שמדינת פנסילבניה אישרה נישואי זוגות חד מינייםצילום: AP

בשבוע שעבר, בית משפט פדרלי לערעורים אישר לראשונה פסיקה שביטלה את האיסור לנישואי בני אותו מין. מדינת יוטה מתכננת לערער גם על החלטה זו. יוטה נמצאת כרגע במוקד התנועה למען נישואי זוגות חד-מיניים, והקבוצה השמרנית שמתנגדת להומוסקסואליות מתכננת לערוך בשנה הבאה ועידה בינלאומית ראשונה במדינה המורמונית ברובה.

את הוועדה מבקשת לארגן קבוצה בשם "הקונגרס העולמי למשפחות", שרוצה לקדם את מה שהם מכנים "משפחה טבעית אנושית", שלדעתם כוללת אב ואם שמגדלים את ילדיהם עם אהבה ומשמעת. השנה נאלץ הארגון לבטל ועידה בינלאומית שהייתה אמורה להתקיים ברוסיה, בגלל הכיבוש של חצי האי קרים. בוועידה העולמית שאמורה להתקיים בשנה הבאה צפויים להשתתף 3,000 בני אדם, כך לפי דובר הקבוצה.

הקמפיין למען זכויות אדם, ארגון אמריקאי שתומך בזכותם של חד-מיניים להינשא, יוצא באופן מובהק נגד "הקונגרס העולמי למשפחות". טיי קוב, מנהל בקמפיין למען זכויות אדם, אמר כי "הקונגרס" הוא רשת של קבוצות קיצוניות המבקשות לקדם חוקים נגד קהילת הלהט"בים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ