מדינת וושינגטון מתכוננת להתחלת מכירת הקנביס החוקית היום

הרישיונות הראשונים לחנויות הוצאו אתמול ל-25 בתי העסק הראשונים שימכרו מריחואנה במדינה. הציפייה היא לתורים ארוכים, מחירים גבוהים וחגיגות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מדינת וושינגטון בארצות הברית הוציאה אתמול (שני) את הרישיונות הראשונים לממכר קמעונאי של מריחואנה, יום לפני תחילת המכירה החוקית של הסם, ו-21 שעות בלבד לפני שהחנות המורשית היחידה בסיאטל היתה אמורה להיפתח.

לפני החנות - "קנביס סיטי" - ששעריה לא אמורים להיפתח עד שעות הצהריים היום (שעון ארה"ב), כבר נוצר תור שעות לפני הפתיחה. דב גרין, גמלאית בת 65 הופיעה אתמול בשעות אחר הצהריים עם כיסא, שק שינה, מזון, שתייה וספר בן 930 עמודים. "הצבעתי בעד שינוי החוק, ואני נרגשת לראות אותו נכנס לתוקף בימי חיי. אני לא משתמש כבדה, אני פשוט גאה במדינה שלנו שהיא נותנת ליוזמה הזאת סיכוי", אמרה גרין.

תחילת המכירה החוקית בוושינגטון היא צעד משמעותי בתהליך שהחל לפני 20 חודשים. וושינגטון וקולורדו הדהימו את שאר העולם בנובמבר 2012, בהצבעה בעד לגליזציה של מריחואנה עבור בגירים מעל גיל 21, וביצירת מערכת רישוי מדינתית לגידול, מכירה ומיסוי של הסם. לשם השוואה, מכירת הקנביס החוקית בקולורדו החלה בינואר האחרון.

בתי העסק במדינת וושינגטון, בהם "קנביס סיטי" שתהיה נכון לעכשיו החנות היחידה בסיאטל, קיבלו הודעה אתמול כי הם מוכרים מורשים של קנביס. בעלי החנות ג'יימס לאתרופ כבר תלה שלשום שלטים האוסרים על חניה בכניסה לבניין, הרים שלט פתיחה חגיגי והחל לקשט את החנות לפתיחת השערים: "זה היה יום ארוך מאוד, אני עדיין לא מעכל את הבשורה".

רנדי סימונס, האחראי על תחום המריחאונה מטעם מערך הפיקוח על משקאות חריפים בוושינגטון, אמר כי כ-25 חנויות קיבלו את ההודעה כדי לאפשר להן להציב את המלאי שלהן על המדפים, בטרם יותר להן לפתוח את שעריהן היום ב-08:00 (שעון מקומי). לפי הערכות, את הפתיחות החגיגיות צפויים לאפיין מחירים גבוהים, מחסור בהיצע וחגיגות רבות.

החנות הראשונה לממכר מריחואנה בסיאטלצילום: AP

מבדיקה של סוכנות הידיעות אי-פי עולה כי רק שש חנויות צפויות להיפתח הים. חלקן מתכננות את פתיחת השערים בהמשך השבוע או בשבוע הבא, וחלקן אף דוחות את המאורע בחודש או יותר, עד שיוכלו לרכוש מריחואנה למכירה. בסופו של דבר הרשויות מצפות שייפתחו יותר מ-300 חנויות לממכר מריחאונה.

מיד לאחר קבלת ההודעה על הרישיון הצפוי לחנויות אתמול החלו בעלי החנויות לשלוח הזמנות לכמה מהמגדלים המורשים הראשונים בוושינגטון. ההזמנות הגיעו למגדלים דרך תוכנה מאושרת על ידי הרשויות, המפקחת על הסחורה באמצעות ברקוד. המגדלים העבירו את המוצרים המוזמנים לבידוד למשך 24 שעות, ואמורים לשלוח אותם החל משעות הבוקר היום.

הימים האחרונים היו קדחתניים עבור כל העוסקים במלאכה, המגדלים ובעלי החנויות. לאתרופ מ"קנביס סיטי" סיפר כי הצוות שלו שכר חברת הפקת אירועים כדי לשלוט בהמונים שצפויים להגיע, ארגן דוכנים לממכר מזון ומתקנים שיספקו מים בחינם לאלה שיחכו מחוץ לחנות במשך שעות. כמו כן, הוא שכר שירותים ניידים כדי שלקוחותיו לא יטרידו את העסקים שבסביבה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ