אובמה יחתום על צו נשיאותי האוסר על מעסיקים להפלות על רקע נטייה מינית

הצו תקף גם לגבי ארגונים דתיים, ואוסר עליהם לנקוט שיקולים הקשורים לנטייה מינית או זהות מגדרית בעת ההעסקה של עובדים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

נשיא ארה"ב ברק אובמה יחתום ביום שני על צו נשיאותי האוסר על קבלני הממשל הפדרלי להפלות על בסיס נטייה מינית או מגדרית, כך הודיע הבית הלבן ביום שישי. הצו אינו מוציא מן הכלל ארגונים דתיים, ועובדה זו התקבלה בברכה אצל ארגונים למען זכויות גאים.

מנהיגי מוסדות דת הפעילו לחץ על אובמה בדרישה לגמישות רבה יותר ביישום ההוראות החדשות, ואולם בכירים בממשל הודיעו שבקשתם נדחתה. ההקלות שניתנו בעבר לגופים דתיים בכל הקשור לתקנות נגד אפליה אמנם לא נפגעו, אך גם לא הורחבו.

החוק יאסור על ארגונים דתיים בארה"ב לנקוט שיקולים הקשורים לנטייה מינית או זהות מגדרית בעת ההעסקה של עובדים. יוצאות מכלל זה החלטות הקשורות למינוי כמרים. כמו כן, יורשו המוסדות הדתיים להעדיף בני דת מסוימת.

הנשיא אובמה נוחת בניו יורק, שלשוםצילום: אי–פי

"אנחנו גאים מאוד בהחלטה שקיבל ממשל אובמה, שלא להיעתר לקריאתם של קומץ ימנים שמרנים לכופף זכויות אדם מסיבות דתית", אמרה התר קרונק, מנהלת הארגון לשוויון זכויות GetEqual.

הממשל ציין שהצו ישפיע על 24 אלף חברות המעסיקות 28 מיליון עובדים, כחמישית מכוח העבודה בארה"ב. אובמה ניסה לקדם בקונגרס חקיקה שתאסור על כל החברות לנקוט אפליה, ואולם הוא לא הצליח לגייס ליוזמתו את תמיכת הרפובליקנים.

הבית הלבן סבור שהצו ישפר את פריון העבודה בכך שירגיע את חששותיהם של עובדים החרדים מפיטורים בגין היותם הומוסקסואלים, ביסקסואלים או טרנסג'נדרים. "זו דוגמה נוספת לכך, שעשיית הדבר הנכון גם עוזרת לעסקים", הוסיף בכיר בממשל, "חתימתו של הנשיא על הצו תשפיע באופן מהותי ומיידי על חייהם של מיליוני להט"בים בכל רחבי המדינה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ