סקר בארה"ב מגלה: האמריקאים לא מרוצים ממדיניות החוץ של אובמה

מהסקר שנערך החודש עולה כי רוב האמריקאים אינם מרוצים מהתנהלותו של נשיאם בעימות בין ישראל לחמאס, בלחימה באוקראינה, ובמלחמה בעיראק

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים11
אי-פי

מדיניות החוץ היתה עד כה נקודת אור בתמיכה הנחלשת של דעת הקהל האמריקאי על . לא עוד. סקר שנערך עבור סוכנות הידיעות אי-פי גילה כי במשך האביב והקיץ, האמריקאים לא היו מרוצים מן הדרך שבה ניהל אובמה אירועים עולמיים.

חוסר שביעות הרצון מאובמה בהתנהגותו במשברים – כמו הלחימה באוקראינה והעימות הנוכחי בין ישראל לחמאס – עשוי להטיב עם הרפובליקאים, שמקווים להשתלט על הקונגרס בבחירות אמצע-הכהונה בסתיו.

"הבעיה היא כשמדברים הרבה – אך לא עושים דבר. לאיים – ולא לעמוד במלה שלך", אומר דוויט מילר, בן 71, פנסיונר מטקסס שמתנדב במכבי אש. מילר, שמגדיר עצמו כרפובליקאי הנוטה לכיוון ליברטיני, אומר שאובמה צריך לא להתערב בענייניהן של מדינות אחרות, או להתחייב ללכת "עד הסוף".

ברק אובמהצילום: אי–פי

העניינים הבינלאומיים, שגזלו כל הך הרבה מזמנה של וושינגטון לאחרונה, לא תוארו כבוערים במיוחד בעיני רוב האמריקאים בסקר.

42% אמרו כי חשוב להם "במידה רבה" או "במידה רבה מאוד". 60% אמרו כי הם אינם מרוצים מהאופן שבו אובמה מנהל אותו.

40% מחשיבים את כ"חשוב ביותר", 60% אינם מרוצים מהתנהלותו של אובמה בנושא.

38% מהנשאלים העניקו חשיבות גבוהה 57% לא מרוצים מפעולותיו של אובמה בתחום זה.

38% מהמשיבים על הסקר רואים את כבעיה בוערת במיוחד, 57% אינם מרוצים מהדרך שבה אובמה מתמודד איתה.

דעת הקהל על התנהלותו של אובמה במדיניות החוץ ירדה לרמה הקרובה לרמת שביעות הרצון מהתנהלותו הכוללת: רק 43% אמרו שהם מגדירים "בסדר" את התנהלותו של אובמה בענייני חוץ, ואילו 40% אמרו שהם מרוצים מהתנהלותו הכללית. הסקרים שנערכו במארס ומאי הראו תוצאות דומות.

הסקר שנערך בסוף מארס – מיד אחרי שרוסיה סיפחה את חצי האי קרים האוקראיני – סימן צניחה משמעותית מתוצאות הסקר של ינואר, אז שיעור התמיכה במדיניות החוץ של אובמה היה 49%. בספטמבר 2012, זמן קצר לפני בחירתו של אובמה לכהונה שנייה, היה שיעור התמיכה 57%.

נקודה מעניינת נוספת שעולה מהסקר היא העובדה שרפובליקאים מאמינים במפלגתם יותר מדמוקרטים, בכל הנוגע למדיניות חוץ. כשנשאלו במי הם בוטחים יותר שיגן על מדינתם, 71% מהרפובליקאים בחרו במפלגתם, לעומת 39% בלבד מהדמוקרטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ