סטארבאקס מתגוננת מקריאה לחרם: "לא תמכנו כספית בישראל"

בעקבות טענות שלפיהן רשת בתי הקפה האמריקאית "תומכת בכיבוש פלסטין", הבהירה החברה: "השמועות שהעברנו כספים לישראל או לצה"ל שקריות"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

רשת בתי הקפה סטארבאקס האמריקאית הודיעה כי אינה תומכת כספית בישראל, בניסיון להתגונן מקריאה להחרמת הרשת. בהודעה שפורסמה השבוע מובהר כי הרשת או המנכ"ל היהודי שלה, הווארד שולץ, לא העבירו מעולם כספים לישראל או לצה"ל. עוד מוזכר בהודעה כי סטארבאקס סגרה את סניפיה בישראל ב-2003 בשל מה שהגדירה כ"קשיים תפעוליים". 

באתר סטארבאקס מופיעה הבהרה בנוגע למדיניות החברה במזרח התיכון באמצעות תשובות לשאלות. לשאלות האם סטארבאקס או שולץ תמכו כספית בישראל והאם חלק כלשהו מרווחי הרשת הועבר אי פעם לישראל, משיבה הרשת: "לא, הדבר אינו נכון בעליל". על פי ההודעה, "השמועות שלפיהן סטארבאקס או הווארד שולץ תומכים כספית בישראל או בצבא הישראלי הן שקריות באופן מוחלט".

החברה מבהירה כי "סטארבאקס היתה ונשארה ארגון א-פוליטי, ואיננו תומכים באף מטרה פוליטית או דתית". לדברי דובר הרשת ג'ים אולסון, שפורסמה באתר סי-אן-אן, הדבר נכון גם לגבי שולץ. בהודעה מובהר עוד כי הרשת לא הפסיקה לפעול בישראל מסיבות פוליטיות אלא מסיבות עסקיות, ולא נשללת האפשרות לחידוש הפעילות במדינה.

ההודעה פורסמה על רקע קריאה להחרמת סטארבאקס בשל "תמיכתה בכיבוש פלסטין". הקריאה התבצעה באמצעות אפליקציית Boycott, המאפשרת למשתמשיה לקרוא לחרם על חברות שונות, וזכתה לתמיכת 240 אלף משתמשים. אולסון לא התייחס ישירות לקריאה, אך אמר כי ניכרת "עלייה במספר שמועות השווא על סטארבאקס והמזרח התיכון".

סניף סטארבאקס בניו יורקצילום: AP

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ