אנשי "כת הטליבאן" החרדית גורשו ממקום מושבם בגוואטמלה

חברי קהילת "לב טהור", שעזבו את קנדה בעקבות טענות להתעללות בילדים, סולקו על ידי תושבי העיירה שבה חיו. אחד התושבים: "הרגשנו מאוימים מהם"

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

אנשי הקהילה החרדית הקיצונית "לב טהור", המוכרת גם כ"כת הטליבאן" נאלצו לעזוב את העיירה שבה חיו בגוואטמלה בעקבות סכסוך בינם לבין תושבי המקום. אנשי הקהילה נמלטו לגוואטמלה מוקדם יותר השנה לאחר שבקנדה, שבה חיו עד אז, עלו נגדם טענות להתעללות בילדים. עשרות מחברי הקהילה יצאו היום (שישי) מהעיירה באוטובוסים, שנסעו לבירה גוואטמלה סיטי.

מבט מבפנים בכת הטליבאן (פורסם ב-2012)

חבר הקהילה, הרב אוריאל גולדמן, סיפר לסוכנות רויטרס כי מועצת הזקנים של תושבי העיירה סאן חואן לה לאגונה, כ-150 קילומטרים מערבית לגוואטמלה סיטי, הודיעה לחברי הקהילה שאם לא יעזבו מרצונם, ינותקו החשמל והמים בבתיהם והם יגורשו בכוח. לדבריו, רוב התושבים קיבלו בברכה את תושבי הקהילה, ומי שהביא לגירוש היו אנשי מיעוט תוקפני שפעלו משיקולים פוליטיים מקומיים. "אני לא מבין למה לא רוצים אותנו פה, לא עשינו שום דבר רע", אמר.

חברי קהילת "לב טהור" עוזבים את העיירה סאן חואן לה לאגונה, היוםצילום: רויטרס

מנגד הסביר מיגל ואסקס חולוטיו, חבר מועצת הזקנים, כי המועצה החליטה לגרש את חברי הקהילה בשל חוסר נכונותם לקיים קשר עם הקהילה סביבם. "חשנו איום מהנוכחות שלהם ברחובות", אמר. "חשבנו שהם רוצים לשנות את הדת ואת המנהגים שלנו".

קהילת "לב טהור", המונהגת על ידי הרב שלמה הלבראנץ, מוכרת בשל התבדלותם ומנהגיהם של חבריה ובשל לבושן של הנשים בקהילה, המכוסות כולן בבד שחור. בעבר הואשמו אנשי הקהילה בחטיפת ילדים, התעללות בהם, הזנחתם וקיום נישואי קטינות למבוגרים בכפייה, האשמות שנדחו על ידי הקהילה. בשל האשמות אלו החליטו הרשויות בקנדה, שם חיו חברי הקהילה בעיירה סנט אגט, להוציא מבתיהם 14 מילדי הקהילה. גם במשטרת ישראל התקבלו תלונות רבות מצד בני משפחה של חברים בקהילה, וח"כים אף דרשו לפעול כדי להוציא מקנדה ילדים ישראלים שחיו בה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ