ארה"ב שיגרה לחלל לוויין במשימה מסתורית

הלוויין קליאו יוצר על ידי לוקהיד מרטין עבור סוכנות ממשלתית שלא נחשפה. יתכן כי ישמש להעברת שדרים מסווגים או יעקוב אחר לוויינים אחרים

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
"הארץ"

לוויין ממשלתי מסתורי שוגר ביום שלישי בערב מנמל החלל של חיל האוויר האמריקאי בקייפ קנוורל, פלורידה. הלוויין "קליאו" (CLIO) נבנה על ידי חברת לוקהיד מרטין, ושוגר על גבי טיל אטלס 5. הוא יצא לדרך בשעה 20:15 (שעון מקומי) אל תוך שמים כהים ומעוננים, לאחר כמה עיכובים הקשורים למזג האוויר.

חברת United Launch Alliance, שעומדת מאחורי פיתוח האטלס 5, פיקחה על משימת שיגור הלוויין. לא פורסם כל מידע רשמי על משימתו של הלוויין ולא ידוע עבור איזו סוכנות אמריקאית הוא נשלח לחלל. יש המשערים כי הוא ישמש להעברת שדרים מסווגים, ואחרים אומרים כי ייתכן שיבצע מעקב ויזואלי או אלקטרוני אחר לוויינים אחרים.

לפי הערכות באתר , קליאו נבנה על פי דגם A2100 שעל פיו מייצרת לוקהיד מרטין לווייני תקשורת מסחריים. במובן זה, קליאו דומה לחללית חשאית אחרת, פאן (PAN), ששוגרה על ידי אטלס 5 בנסיבות דומות לפני חמש שנים. גם היא נבניתה בלוקהיד על פי המודל של A2100, ושוגרה תחת חוזה עם סוכנות ממשלתית אמריקאית שמעולם לא זוהתה. אך לא ברור אם משימות קליאו ופאן קשורות זו לזו מלבד קווי הדמיון הללו ביניהן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ