חשש לחיי שני מטיילים ישראלים שסירה שלהם התהפכה בנהר בפרו

האיכון האחרון של התיירים התקבל לפנות בוקר ומאז אבד הקשר עמם. שישה ישראלים שהיו עמם על הסירה החלו לעשות את דרכם לעיר הסמוכה קוסקו

ברק רביד
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד
נעה שפיגל

שני תיירים ישראלים ששטו בנהר האפורימק שבפרו נעדרים לאחר שהסירה שעליה שטו אתמול אחרי הצהריים (שעון פרו) התהפכה בזמן השיט. משפחותיהם של שני הנעדרים קיבלו על כך הודעה. משרד החוץ בירושלים וקונסול ישראל בלימה הודיעו כי על הסירה היו שמונה תרמילאים ישראלים, וכי משרד החוץ יצר קשר עם שישה מהתרמילאים, אשר החלו לעשות את דרכם לקוסקו. החיפושים אחרי שני הנעדרים נמשכים באמצעות צוותים מקומיים ועל ידי חברת הביטוח הראל.

הרפטינג בנהר האפורימק, הנמצא במרחק של מספר שעות נסיעה מקוסקו, נחשב לפופולארי מאוד בקרב מטיילים, ובייחוד מטיילים ישראליים. המטיילים יוצאים לשיט בקבוצה של כ-20 איש במשך שלושה ימים, חלקו במים שקטים וחלקו במים סוערים. בחלק מהקטעים בנהר יש סלעים רבים, וקטעים אלה נחשבים למסוכנים במיוחד בעת נפילה. בכל סירת גומי יושבים כשמונה מטיילים עם משוטים, שאותם מלווה מדריך מנוסה האחראי על מתן הנחיות החתירה.

נהר האפורימק בפרוצילום: Bryan Dougherty

חיליק מגנוס, מנהל המבצעים של מגנוס איתור וחילוץ בינלאומי, סיפר כי באזור השעה 3:00 לפנות בוקר, לפי שעון ישראל, קיבל קריאה ממכשיר האיכון שהיה בידי המטיילים, אולם לקראת השעה 5:00 הופסקה פעילות המכשיר. "זה אחד המוקדים המתוירים ביותר", אמר, "הכל סובב סביב העיר קוסקו. מטיילים רבים מגיעים אליה, יש שם הרבה אטרקציות מסביב: טיולי סוסים, ראפטינג, טרקים ומסיבות". מגנוס הוסיף עם זאת כי מדי כמה שנים מתרחשות תאונות רפטינג באזור, למרות המיומנות הגבוהה של אנשי התיירות בו והציוד שברשותם. 

בשנת 2012 נהרגה בשיט רפטינג דומה רויטל רפואה, בת 22 מירושלים. ב-2008 נהרג בנהר תומר אחואן בן 22 מראשון לציון, לאחר שנפל למים ונסחף בזמן הרפטינג. גופתו נמצאה בתום חיפושים שנמשכו מספר שבועות. ב-2006 נהרגה בנהר מורן כליפה בת 20 מבאר שבע, שהיתה אף היא ברפטינג במקום. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ